Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kocsiba első vagy hátsó...

Kocsiba első vagy hátsó ülésen viszek kutyát azért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 3. 12:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
Elvileg igen, mert "csomagot" csak úgy szállíthatsz, hogy baleset esetén ne tudjon sérülést okozni (vagyis rögzítve legyen). Gyakorlatilag szerintem nem foglalkoznak ilyennel.
2015. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Az nincs megszabva, hogy hol szállíthatod, csak az, hogy hogyan. A kutya ilyenkor csomagnak minősül és úgy kell rögzítened, hogy ne okozhasson balesetet. Mellesleg a rögzítés azért is fontos, mert az autóban szabadon kóricáló kutya már egy nagyobb fékezésnél vagy kisebb ütközésnél is végzetes sérüléseket szenvedhet.
2015. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy kutyát kocsiban hátul, kikötve kell szállítani.
2015. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A fékezésre én is gondoltam már, nyomni kéne egy satut biztos a szélvédőn lenne szegény.. Akármikor viszem óvatosan megyek vele mindig, kanyarodásnál meg ugye a fékezésnél is próbálom kerülni a hirtelen mozdulatokat. Csak ha rendőrt látok elkezdek parázni hogy mi van ha mégia megállít ezért.
2015. ápr. 3. 12:46
 5/22 A kérdező kommentje:
Viszonylag elég sűrűn szoktam vinni, mert nagyon szereti ha elviszem.
2015. ápr. 3. 12:48
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Kapható kutyáknak biztonsági öv. (Sajnos elég nagy a szórás a minőségben.)

Vagy ha tényleg napi szinten szállítod a kutyát, akkor szereltethetnél be egy masszív rácsot az első ülések mögé, hogy a kutya "csak" felkenődjön rá egy balesetnél, és ne vigye le a te fejedet is.

2015. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát azért annyira nem fontos, hogy rácsot tegyek az autóba. :D Ahol lakok, a városba szoktam elvinni csak. Ja, és hátul nem is nagyon szeret lenni csak elöl, az se mindegy neki. :D
2015. ápr. 3. 13:02
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz miatta, akkor vegyél egy hámot (olyat, ami nem szalagokból van, hanem ez a fajtát:


v [link]


A biztonsági övet bújtasd át a hátánál és kapcsold a helyére. Ha ezt rövidnek találod, akkor a pórázát kapcsold össze a fogantyúnál és a karabínernél (így fele akkora lesz, mint rendesen, ezt bújtasd át a hámon és így kapcsold be a biztonsági övet.

Ez már megvédi erős fékezésnél és a rendőr sem köthet bele.

2015. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Azért vicces, hogy az emberek azért jobban aggódnak, hogy a rendőr megbünteti, mint hogy egy esetleges balesetnél meghalhat a kutyája. (a baleset szóban benne van, h bal-eset, nincs tervezve és sokszor nem rajtad múlik) De persze ott tartod, ahol akarod. Az enyémek biztonságban vannak hátul, a csomagtartóban, boxban - egyszer egy sajnálatos megborulást már túléltek benne. Egy hasonló szituban nem tudom, hogy a tiéd merre repkedett volna. Ja és nem én voltam a hibás a balesetben... erről ennyit.
2015. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#8 köszi szépen

#9 Értelek, de akkor már ne is menjünk ki az utcára se, mert "mi van ha ez-az, amaz fog történni" gondolkodással indulok el, mert annak nincs értelme. Meg ahhoz hogy hetente párszor elviszem, vagy ahogy van időm 10-15 km-eket menni egy kis városba azért nem fogom bele tenni egy dobozba.

2015. ápr. 3. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!