Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogyha a szuka kutya...

Igaz, hogyha a szuka kutya nem ellik legalább 1x életében, akkor bizonyos betegségeket, például rákot kaphat a kutya?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 09:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem -Én nem tapasztaltam!
2015. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%
Nem igaz, de csak akkor ha nem is volt egyaltalan terhessege. Ha volt es meghalnak a kolykei vagy meg sem szulettek akkor lehet
2015. ápr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahol egy állatorvos válaszol rovatban olvastam pár éve hogy ez csak egy tévhit ami elterjedt, de nincs tudományos alapja.
2015. ápr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Akkor lesz rákos, ha nincs ivartalanítva, az ellés ráadásul megrövidíti az életét. Ezen kívül bármi beüthet: vemhességbe belehalhat, vagy elhalnak benne a kölykök...
2015. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Inkább az ellés ami növeli a rák esélyét.
2015. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Az ivarszervi rákos megbetegedések gyakoribbak azoknál a szukáknál, akik nincsenek ivartalanítva.
2015. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen kérdésre az ivartalanítást eröltetök megtalálnak gyorsan. Nyilván amit már kivettek, ami nincs az nem tud rákos lenni. Egyébként daganatos betegségek kutyáknál azóta vannak inkább, mióta legtöbben táppal etetik kedvenceiket. Abba kell inkább a hibát keresni.

Nekem már volt több kutyám is, mindegyik ellett egy jópárszor, és egészségben megérték mégis az öregkort.

Amúgy furcsa lenne, ha attól lenne rákos egy kutya, hogy nem szül.

2015. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Itt a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalása:


[link]

2015. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Egyik rokonom erőszakosan ragaszkodott a kérdésben leírtakhoz, hogy az igen is úgy van, de úgy tűnik, ő is tévedhet.

Még egyszer nagyon köszönöm!

2015. ápr. 5. 05:36
 10/15 anonim ***** válasza:

Régen is, a táppal való etetés előtt is voltak rákos kutyák (nekem is volt 30 évvel ezelőtt, pedig életében nem kapott egy falat tápot sem)

csak régen nem fordítottak az emberek annyi figyelmet a kutyákra, más volt az állattartási kultúra, nem volt ennyi jól felszerelt és jólképzett állatorvos, állatorvosi rendelő. Ha elpusztult egy kutya, akkor senki nem vizsgálta, hogy miért, egyszerűen elintézték azzal, hogy: "lejárt az ideje"

De ha a rákot mindenképpen szeretnénk modern kutyabetegségnek felfogni, akkor ne felejtsük el, hogy a mai kutyákat ugyanannyi környezeti ártalom éri, mint az embereket (környzetszennyezés, szmog, rossz minőségű élelmiszerek-nem táp, hanem olyan étel, amit mi is megeszünk stb...), régebben nem volt olyan nagy üzlet gyenge fizikumú kutyákat gyártani futószalagon a pénzszerzés miatt (igen, itt a szaporítókról beszélek) tehát óriási csúsztatás a rákot a táppal való etetésre fogni!

Emellett az ivartalanításnak nem csak bizonyos rákfajták megelőzésében van jelentősége, ez csak egy bizonyos szegmense a kérdésnek, hanem ezen kívül még számos pozitív hatása és előnye van.


A kérdésre válaszolva, nem nem kap rákot a kutya, ha nem szül. Én azon az állásponton vagyok, hogy ha valaki nem akarja tenyészteni (nem szaporítani!) a kutyát, akkor mind a kutya, mind a gazda számára a legjobb döntés az ivartalanítás.

Az állatorvosok sem véletlenül ajánlják, ők tisztában vannak a jó oldalaival. Pedig nekik sokkal jobb üzlet lenne 8-10-es alomszámok oltása, féregtelenítése, chippelése, de még nem találkoztam olyannal, aki ne javasolta volna.

2015. ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!