Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak valami baja van....

A kutyámnak valami baja van. Tünetei:lelombozódás, hátsó végtagjait olykor húzza maga után! Az elöző kuyánknak is ilyenek voltak a tünetei és azt mondták, hogy kullancs által volt fertőzött. De a kutyámban nincs kullancs! Milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 4. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves a kutyusod?
2015. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen tünet gerinc betegségre utal. Magyarán, lebénul a kutya hátsó része. Kullancs fertőzésnél a Lyme okoz izületi gondokat, akár évekkel a fertőzés után. Orvoshoz viszed a kutyádat. Nem oda, ahol ránéznek és megállapítják, hogy kullancs által okozott a bénulás, hanem oda, ahol van röntgen is .
2015. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt innen nem tudjuk megmondani. Állatorvoshoz kéne vinni sürgősen, nem is értem ez a lehetőség miért nem jutott eszedbe.

Egyébként ember legyen a talpán, aki ki meri állítani, hogy nem volt kullancs a kutyában.....

2015. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kullancs által fertőződött meg, ORVOSHOZ KELL VINNI! A babézia órák alatt is elviheti, a lyme-kór is halálos, de arról nem tudok sokat. Akárhogy is, ne nézd, h szenved, keress orvost! Tudom, hétvége van, de valaki csak elérhető...
2015. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd orvoshoz!
2015. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Röntgen, laborvizsgálat.

Az, hogy nincs benne kullancs, nem jelenti azt, hogy nem is volt. Ránézésre pedig nem lehet megállapítani, hogy mi okozza, ezer oka lehet, amit a fenti vizsgálatokkal lehet kideríteni.

2015. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!