Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom nyersen etetni...

Nem tudom nyersen etetni (BARF) a kutyámat, mert nem eszi meg a zöldséget, gyümölcsöt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogy lehetne mégis áttérni a nyers etetésre ha csak a húst eszi meg. Nagytestű, gondolom, nem egészséges ha csak húst eszik.
2015. ápr. 4. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Etesd PREY szerint, abban nincs zöldség. Egyébként biztos nem tudod belekeverni a turmixolt vagy reszelt zöldségeket a színhúsba vagy a belsőségekbe?
2015. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az már macera, sajnos arra időm nincsen. Amúgy lehet, hogy megenné úgy, de most nem tudok még egy turmixot venni ezért.


Annyira nem vagyok jártas a PREY-ben ..., ott mi van? Csak hús és belsőségek?

2015. ápr. 4. 15:53
 3/13 anonim ***** válasza:

A zöldséget/gyümölcsöt csak lereszelve (reszelőd csak van), vagy turmixolva tudja megemészteni a kutya. Ha nagyobb darabban adod, felesleges, nem tud hasznosulni.


[link]

2015. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze, van reszelőm, azt le is reszelném, csak attól tartok, hogy úgy sem eszi meg. Tudom, hogy nagyobb darabban nem emészti meg.
2015. ápr. 4. 16:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a linket!
2015. ápr. 4. 16:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Reszelj le egy almát, próbáld meg egy kiskanálnyival, hogy eszi-e, ha nem, akkor megeszed te. :)

De tényleg semmi baja nem lesz akkor sem, ha nem kap zöldséget-gyümölcsöt. Úgy is sokkal jobb neki, mint a táp.

2015. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igaz, szerintem sem létfontosságú a zöldség/gyümölcs. Én is hetente kétszer, háromszor tudom megetetni vele. A lényeg, egyen nyers májat/lépet/halat ezekben sok a vitamin és az ásványi anyag, illetve ha tudsz vegyél humán patikában csukamájolajat (nem arany árban van) és azt is adagolhatod neki néhanapján. Az is nagyon hasznos vitamin szempontjából.
2015. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszi a tanácsot!


Almával, banánnal, kiwivel kínáltam, azt tuti nem eszi. Régen a répát ette, most azt se. Most csak a diót eszi.

2015. ápr. 4. 19:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én 3 kutyámból csak 1 eszi meg a zöldséget, a másik 2 nem. Néha nekik is próbálok apróbb darabokban répát, abból néha esznek valamennyit, de nem nagyon és olyankor ha ott hagyják a 3. eszi meg mind.


Ez, hogy csak reszelve lehet adni szerintem hülység, mivel amelyik szereti az szétrágja teljesen, nincs a kakijában fél répa, tehát úgy vélem hasznosul.


Így is tök jól néznek ki nyers húson, én reszelgetni naponta 3 kutyára tuti nem fogok, főleg, hogy hiába reszelem le a zöldséget, ha a hús/belsőség darabokban van, akkor kieszegetik mellőle, tehát a húst is le kéne darálni, az meg már mégiscsak túlzás... így is havi 1 bevásárlásnál 36 kg húst kell vennem, darabolnom, porcióznom, fagyasztanom, nem hiszem, hogy emelett rossz gazda lennék, ha nem reszelek zöldséget.


az is érdekes, hogy a másik 2 finnyás néha eszeget répából, céklából, az almát nem szeretik, tehát ha szükségük van zöldségre akkor valamennyit azért fogyasztanak.

2015. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM hülyeség, hogy reszelve, vagy pürésítve kell a zöldséget a kutyának adni!


"A zöldséget adhatjuk önállóan egy étkezésre, vagy húshoz keverve. A zöldséget pürésíteni szokás, vagy enyhén megpárolni, mert a cellulózt, amit tartalmaz a kutyák nagyon nehezen tudják megemészteni. A szerző hetente egyszer durvára reszelt zöldséget (elsősorban répát) is ad a bélműködés segítésére. Vannak olyan kutyák, akik nem szívesen esznek zöldséget, ebben az esetben keverjük darált húshoz, tonhalhoz, vagy vérhez, vagy például a májat és a zöldséget együtt pürésítsük."


[link]

2015. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!