Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Kullancs ügy....

Mit tegyek? Kullancs ügy. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hosszú lesz,de nem birom rövidebben leírni..Szerdán reggel kivettem a kutyámból egy kullancsot. Dèlután el is vittük a dokihoz. Mondtam neki,hogy nehezenntudtam kivenni,mert löttyett,puha volt a teste. Azt mondta hogy akkor az már döglött volt az advantix miatt,de azèrt figyeljük 2-3 napig ès ha bágyadt,rögtön vigyük vissza. Eddig mèg semmi baja nincs(ez a 4. Nap a szerda kivètelèvel),viszont èn azt olvastam hogy akár lehet a babèziának a lappangási ideje 20 nap is.. A problèmám meg az,hogy holnap megyünk a mamámhoz 1 napra. Ès elvihetnènk őt is,csak a mamámnál van egy papagáj(lakásban laknak,mi is ès a kutyám is(havanese)),ès előszőr amikor vittük,akkor nem volt semmi baja,viszont egyszer amikor ott aludtam a kutyámmal,akkor utána miután hazaèrtünk folyamatosan hányt ès elèg beteg volt,elvittük az orvostól ès azt mondta hogy megszagolhatott kígyót/csigát/bèkát. Ès attól tartunk,hogy nem lehet hogy a papagájtó lett rosszul..viszont nem merem otthon hagyni holnap egyedül,mert mi van ha pont akkor jönnek elő a tünetek..szerintetek mit csináljak? Lègyszi segítsetek :)

2015. ápr. 5. 09:10
 1/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan vidd magaddal. Figyelj oda rá, hogy ne egyen a papagáj által elhullott magokból.

Séta közben, pedig ügyelj arra, hogy ne egyen fel semmit a földről.

2015. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem beleírni,hogy azt a hülye papagájt kiengedik a nappaliba,ès a szekrèny tetejèn van..

Köszönöm a válaszod!!! :) :)

2015. ápr. 5. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan nem a papagájtól lett baja. Ennyi erővel sétáltatásnál is lehetne baja. A város/falu tele van verebekkel, galambokkal, mindenféle madárral. Vidd el nyugodtan.

A kullancs miatt se aggódd túl magad. Én már rengeteget szedtem ki az enyémből, mégsem lett semmi baja.( tavaly nálunk rengeteg volt, hiába védekeztünk ellene) Nem minden kullancs fertőzött. Persze előfordulhat, figyeld a kutyát, de egy kullancstól, főleg úgy, hogy jó minőségű kullancsirtót használsz nagyon kicsi eséllyel lesz beteg.

2015. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek!! sokat segítettetek :)
2015. ápr. 5. 10:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám meg 2x volt babéziás 2 éves koráig... Pedig nem járunk erdőbe, mezőre (Pesten, és Pest melletti városban ment bele fertőzött kullancs)...


Vidd magaddal nyugodtan, tuti hogy nem a papagájtól volt baja!

2015. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!