Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A japán akiták mennyire...

A japán akiták mennyire hűségesek? Védelmezik a gazdájukat?

Figyelt kérdés

Mindig különösnek tartottam ezeket a kutyákat, de személyesen sajnos még egyet sem ismertem, csak olvastam róluk. Egy olyan akitának, akit kiskora óta szeretnek és tanítgatnak, milyen a jelleme? Mennyire "egygazdás" kutyák?


Szeretnék a jövőben egy akitát, de a közeli kennelben, ahol érdeklődtem, 315.000 Ft környékén mozog a kiskutyák ára. Szerintetek ez reális?


2015. ápr. 5. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem az! Ez az egész társadalom hulladék!!!
2015. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég ritka fajtát kedveltél meg.

Érdeklődj más tenyészeteknél is. Nagyon olcsóbban nem biztos, hogy kapsz kiskutyát, mert a tenyésztők nagy része igen árérzékeny. Tökéletesen nyomon követik a fajtájuk eladási árait, és ők is ahhoz mérten árulják a kutyákat. Ez szinte minden fajtára igaz. Biztosan van olyan tenyészet, ahol nem csupa világgyőztes kutya van.

2015. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nézegettem más tenyésztőknél is, a legolcsóbb eddig 200 ezer körül volt, úgy emlékszem. Meg persze feltűnően olcsón is találtam hirdetéseket akitákról, de azoktól kicsit tartok, hogy ha kiírják a kutyusokra, hogy "minőségi", meg "fajtatiszta", akkor miért nem akarnak törzskönyvet adni. Nem mintha annyira szükségem lenne rá, de így azért érdekes. Viszont ennyi pénzt én egyik tenyésztőnek sem tudok adni érte, mert azért az eltartását is fizetni kell.
2015. ápr. 5. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem akarnak adni törzskönyvet, mert nem is tudnának, mivel szaporítók. Általában az ilyen ember xy ismerősétől kapott egy akitára hasonlító kutyát aztán befedeztette egy másik akitára hasonlító kutyával, tehát isten tudja, hogy tényleg akiták-e vagy jól sikerült keverékek. A másik gond ezekkel, hogy nem érdekli őket, hogy idegbetegek-e vagy gyáva félősek a szülők, vagy genetikai betegséget örökítenek, csak nézzen ki úgy mint egy akita vagy hasonlítson aztán eladja őket. Úgyhogy az ilyen nagyon lutri, főleg mivel a kiskutyák szinte mindig egyformák, csak amikor felnőnek, akkor látszanak meg a különbségek...


Amúgy minden hónapban félreteszel annyi pénzt, amennyi a kutya ellátása lenne havonta és majd összegyűl a kiskutya ára. Szerintem Magyarországon kevesen tehetik meg, hogy zsebből előkapnak 200-300 ezer kp-t, de aki fajtatiszta kutyát akar az türelmesen gyűjtöget.

2015. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen ez az ár reális. Hobbicélra ennyiért mennek kiskutyák. Nagyon ritkán lehet találni 150 körül is kezdő tenyésztőknél. Kiállítási célra határ a csillagos ég.
2015. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!