Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendben van a sebe?

Rendben van a sebe?

Figyelt kérdés

Mult szombaton(28.-an) volt ivartalanitva a 8 honapos szuka kutyam. Egy hete,hetfon vissza kellett menni a dokihoz mert kibontotta az egyik szalat. Most aggodok a sebe miatt,mert eleg csunyanak nez ki. Nem volt meg szuka kutyam ivartalanitva,nem tudom ha normalis-e hogy igy nez ki a seb es mivel unnep van nem szeretnem hiaba zavarni az allatorvost.

Csatolok par kepet.Mondanatok velemenyt?

Elore is koszonom.( bocsanat,hogy nem irtam ekezetekkel,mobilrol vagyok)


[link]

[link]

[link]

[link]



2015. ápr. 6. 10:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amugy bocsanat a kepek minosegeert,jobb kepeket nem tudtam kesziteni mert nem engedte...
2015. ápr. 6. 10:17
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem gyulladt, gennyes, akkor rendbe van. A képek alapján nem tudom megítélni. Ne engedd nyalogatni, és naponta fújd át Betadinnal.
2015. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem engedi hogy befujjuk,egybol lenyalja. Es azt nem tudom megallitani hogy ne nyalja magat.Az orvos szerint kell hagyni hogy nyalja,mert hamarabb gyogyul.

En sem tudom ha be van gyulladva vagy gennyes,nem engedi hogy megnezzuk.

2015. ápr. 6. 12:24
 4/13 anonim ***** válasza:

"Az orvos szerint kell hagyni hogy nyalja,mert hamarabb gyogyul."


Kötve hiszem, hogy ezt mondta. Tegyél rá gallért, ha nyalja csak elfertőzödik, és az életbe nem gyógyul be. A héten vidd vissza inkább a dokihoz!

2015. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mikor hetfon is visszavittuk mondta hogy felesleges a galler,csak inkabb zavarni fogja.Es ez valoban igy van,nem akart lefekudni mikor rajta volt,egesz nap labon volt.
2015. ápr. 6. 13:26
 6/13 anonim ***** válasza:

A képek rossz minőségűek, nem látni rajta a lényeget.

Én anno nem tettem rá gallért, viszont őriztem éjt nappallá téve és rászóltam ha nyalja, nem engedtem neki. Szerezz be kék kenőcsöt, az nálunk csodát tett.

2015. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok .... Mi úgy csináltuk, hogy mielőtt vittük sétálni akkor bekentem és nem tudta menet közbe lenyalni, addig meg felszívódott. Az véd az elfertőzéstől és sebgyógyító.
2015. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Probaltam neki kenni,de ahogy mar irtam,nem engedi, ugrik ferre,huzodik el...

Tudom hogy nem jo minoseguek,jobb kepeket nem sikerult kesziteni :( Sajnos a fenykepezogeptol is elhuzodik,azt sem engedi hogy a hasa kozelebe vigyem

2015. ápr. 6. 16:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem az állatorvosok 99%-a nem tartja jó ötletnek azt, hogy nyalogassa magának a sebet. A gallért a legtöbb kutya néhány óra alatt megszokja, de ha zavarja is ez még mindig jobb, mint egy szepszis.

Én is panaszkodtam az állatorvosomnak, hogy zavarja a kutyát, erre mesélte el ő azt a történetet, amikor a kutya kitépte magának a varratot, felszakadt a sebe és az udvaron húzta maga után a beleit. 3 órás műtéttel valahogy visszaszuszakolta, de sajnos már nem tudott rajta segíteni és bele is pusztult szegény pára.

Én azt mondom, hogy inkább zavarja a gallér egy hétig.

2015. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani, hogy engedje, mert még nagyon sokszor lehet szükség ilyen téren is az engedelmességre. Az enyém is hisztis volt, de mára már mindent enged, fültisztítás, sebkezelés, fésülés, stb. Szóval fontos, hogy megtanítsd neki ezeket. Veszed a jutifalatot és megmutatod neki, után határozottan neki állsz kenegetni, utána rögtön a falat ......
2015. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!