Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka?

Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Német juhász kutyám már 2-3 hónapja vakarózik szüntelenül. Vettem neki spot on készítményt már 3 x is, bőrtápláló vitamint is kapott. A füle belül piros és meleg, mancsait, farok tőnél nyalogatja, valamint vakarózik. Szerencsére varasodás nincs rajta, mert kamillával átmosom minden nap, kicsit nyugtatja a bőrét. Állatorvosnak lövése sincs, annyit mondott, h ad szteroid injekciót neki, aztán majd meglátjuk. Lehet,h allergia. Még nem mertem beadatni neki, mert közben a másik két kutyusom is elkezdte ugyanezt csinálni, nekik is spot on, stb., ugyanaz a sorrend. Nincs javulás. Libafejet kapnak általában naponta, száraztápot már hónapok óta nem, mivel nem tudom megvenni a drága tápokat, az olcsót meg nem akartam adni, hátha az okozza. Viszont azért abban kételkednék, h ha ételallergia, akkor hogy-hogy mind a három kutyán egyszerre jött elő? Ha pedig valami pollenallergia vagy növényre allergiásak, akkor is mind a három? Hát teljesen tanácstalan vagyok, állatorvos nem ér semmit, nem is tudott segíteni sem tanácsot adni. Nem vet fel a pénz, így a drága tápok próbálkozásait sem igazán tudnám megtenni. Esetleg valakinek van ötlete?
2015. ápr. 6. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Bűrmirigy gondja lehet, vidd normális orvoshoz, mert ez elég általános probléma ahhoz, hogy ne tudja mi baja....
2015. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ötletem: másik állatorvos, ahol allergiavizsgálatot is végeznek, nem csak ránézésre mondanak valamit vagy még azt sem.
2015. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Atkafertőzés, bakteriális vagy gombás fertőzés is lehet. Érdemes lenne olyan orvoshoz vinni, aki tud bőrkaparék vizsgálatot csinálni.
2015. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban kicsi az esélye,hogy egyszerre legyenek allergiásak valamire.imkább valami bőrfertőzésük lehet,atka,rüh,gomba,baktérium.Mondjuk ha eddig szárnyasmentes tápot kaptak,a hirtelen váltás,nagy dózisban etetett szárnyas okozhat gondot.Nálunk ilyen tüneteket bakteriális bőrfertőzés okozott,amit több év szenvedés után egy egyszerű bőrkaparék vizsgálat tisztázott.
2015. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!