Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spániel...

Cavalier King Charles spániel megrágja a bútorokat?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, és végre rátaláltam erre a számomra tökéletes kutyafajtára. Lakásban lakunk, így eddig nem kaptam egyetlen kutyát sem, mondván bűn lenne neki, hogy itt tartjuk. De a Cavalier tökéletesen megvan lakásban, és csomó jó tulajdonsága van, ami miatt rábólintott anyukám. :) Csak még amiatt aggódok, hogy a kölyökkutyák általában mindent megrágnak, és anya nagyon aggódik a drága fabútorok miatt. Mit gondoltok, előfordulhat ennél a fajtánál? Személyes tapasztalatok is jól jönnének.

2015. ápr. 6. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Látszik hogy gyerek vagy. Ez nem fajtafüggő hanem egyedfüggő. Lehet, hogy olyat találtok ami nem nyúl semmihez, de lehet, hogy egy rosszcsontabbat.
2015. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem fajtafüggő, minden kölyökkutya szeret rágni. Előfordulhat, hogy megrágja.

Vegyetek neki sok neki való rágnivalót. Ha már lehet vinni hosszabb sétákra, jól fárasszátok el, hogy otthon főleg pihenjen. Ha rajtakapjátok, hogy tiltott dolgot akar rágni, azonnal határozottan tiltsátok!

Ha nem vagytok otthon, vagy éjjel alvásidőben olyan helyiségbe szoktassátok aludni, ahol nincsenek ilyen értékes bútorok, vagy szobakennelt is lehet használni fokozatos szoktatással.

2015. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 12 vagyok, egy éve kaptam egy cavaliert. A legjobb fajta. Kölyökkorában szeretett rágni, ezért mi rágójátékokat vettünk neki. Így inkább azokat rágta. A bútorokban sosem tett kárt. A szőnyeg szélét néha akarta rágni, de rászóltam és abbahagyta. Ez persze egyedfüggő, és a miénk nagyon nyugodt kutyus. Ha van valami kérdésed még nyugodtam írj nekem, szívesen segítek.
2015. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Utolsó, és te melyik kennelből vetted? Szobatisztaságra nevelés mennyi idő alatt sikerült?

2015. ápr. 6. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Slippy Star kennel. 5 hónapos korában lett teljesen szobatiszta.
2015. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

A cavalier nem rágja a bútorokat, jobban szereti a rongyokat. Általában elvannak a saját játékaikkal. (labdás kötél, plüss játék, rágókötél. A műanyagokkal nem igazán játszanak, jobban örül egy kidobásra szánt pólónak.

A szobatisztaság változó lehet, ha az elején elég időt szánsz rá, és türelmesen tanítgatod, akkor rövid idő alatt sikerülhet, de 100 % csak 5-6 hónapos korára várható.

2015. ápr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 cupcake10 válasza:
Velem is szinte pont ugyan ez van mint veled (kérdező) és én is 12 éves vagyok és lakásba kerestünk kutyát nekünk is megtetszett a cavalier...:) azt olvastam a cavalierről hogy aféle mindenes kutya és elég barátságos .......szerintetek 2 séta(abból egy játszás a kertben)elég neki?
2015. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
most olvastam en is 12 éves vagyok és nekem is most lesz cavalierem juniusban.De én inkáb a kábelek miat agodom.
2015. máj. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!