Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámat kiviszem a...

Ha a kutyámat kiviszem a városba sétálni az tuti hogy legalább egy ember megkérdezi hogy meg szabad e simogatni de van aki hozzám se szól egyből a kutyámra ugrik. Ez normális szerintetek?

Figyelt kérdés
Hát én ha látok egy nagyon aranyos kutyát se kérdezném meg hogy megsimogathatom. Ezek az emberek mit éreznek. Miért nem vesznek kutyát? Természetesen nem engedem meg de csak azért meg nem bízok meg bennük bármelyik simán megetetheti valami mérgezett kajával még nem figyelek oda. Mert számomra azok az emberek gyanúsak akik csak így ismeretlenül leszólítanak. Nincs igazam ?
2015. ápr. 6. 22:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én az agyatlan anyukáktól vagyok eldurranva, akik hátulról ráküldik a pici totyogó porontyaikat a kutyáimra, anélkül, hogy megkérdeznének engem előtte. Az egyik kutyám jó fej, de a másik nincs hozzászokva a gyerekekhez és amúgy is bizalmatlan. Ha meg a kölkök rámarkolnak valami olyan helyen, ahol nem kéne, és akár csak odamordul vagy fellöki őket, én leszek a rohadt felelőtlen mocsok.


Én sem állok szívesen szóba idegenekkel, de ha már megengedem, hogy megsimogassák a kutyáimat, akkor az a MINIMUM, hogy előtte tisztességtudóan megkérdezze, hogy megteheti-e, és hogy (legalább látszólag) legyen beszámítható és legyen a cselekedetei tudatában, ergo nem részeg, nem értelmi fogyatékos, nem pici gyerek és nem falkába verődött ostoba tinédzser.

2015. ápr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyvárosba lakunk külföldön. Metrón villamoson rendszeresen simogatták letámadták a kölyökkutyát aki látszólag először félt utána hozzászokott de nem szerette. Illetve sokszor olyan emberek is nyöszörgették akik egyáltalán nem voltak szimpatikusak egyikünknek sem.

Hiába szóltam, hogy hagyják békén a kutyát volt precedens hogy le kellett szállnom vagy el kellett onnan ülnöm! Megoldás a kutya unszimpatikussá tétele lett úgy, hogy azt a kutya élvezze. Hát parancsszóra megtanult nyálfröcsögve vicsorítani. Neki ez játék..mint a pacsi és nem agresszio de a sok mafla nyilván nem érti hogy a kutya játékra hívóan farokcsóva közben nyálaz fröcsögve vicsorog...amíg meg nem köszönöm neki 😄 2-3 délutánt vett igénybe a művelet de megérte!!! Ha szimpatikus a fazon engedem simizni ha nem akkor "mérges vagy?"...és tadaaa megoldva!!

2015. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Krande ***** válasza:

Ezt a "mérges vagy"-ot hogy tanítottad meg?


Egyébként erre a problémára elvileg a sárga masni /jelölés a hivatalos megoldás, ha anyuka odaküldi a gyerekét mondhatod hogy elnézést anyuka, az a sárga bizge azért van a kutyán mert őt nem szabad simogatni. Mert, teszemazt, egy beteg kisfiú a gazdája és nem szeretnéd minden nap füröszteni mielőtt a kisfiú hozzáér :)

2015. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A "mérges vagy" ugyan ilyan egyszerű mint az ül. Klikkel tanítottam, játék közben hergeltem vicsorgásra (és is vicsorogtam) és olyankor ha csinálta klikkeltem! Később parancsszavat használtam hozzá és elhagytam azt, hogy vicsorgok. Szuper praktikus dolog, rendszeresen használom, ami fura, amikor nyomom a klikket meg a jutifalatot és van az úgy, hogy kutyások is vannak körülöttünk és halálra röhögik magukat 😉
2015. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!