Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha az orvos...

Mit csináljak, ha az orvos hibájából történt?

Figyelt kérdés

A kutyám hirtelen beteg lett, és mikor elvittük orvoshoz, akkor leráztak minket, és a lehetséges betegségek közül "a legjobbra" gondoltak, nem foglalkoztak azzal, hogy esetleg vért vegyenek, és kizárják a legrosszabbakat.. és ezáltal, hogy hazaküldtek minket bármiféle gyógyszer nélkül, később már késő volt. Mert olyan betegség volt, ahol igencsak számítanak a napok..


És ha az orvos rászán 5 percet is (mert kb. annyiba telt volna), akkor a kutyám még most is élne. És tudhatta, hogy bármennyibe is kerül a kezelés, kifizetünk mindent, mert mindenünk a kutya...


Pedig nagyon jónak mondják őket, de ez a 2. ilyen eset..


2015. ápr. 6. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha úgy érezted, nem a megfelelő kezelést kapta a kutyád, vagy követelted volna az általad gondolt vizsgálatokat, vagy el kellett volna menni másik orvoshoz.
2015. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Semmit nem lehet tenni - a kutyát meg úgysem hozza vissza semmi. Azt, hogy az orvos mit csinált, ő tudja szakmailag megalapozni, utólag viszont már mindenki nagyon könnyen okos.

Neki sem érdeke amúgy nem megfelelően kezelni a kutyát - főleg, hogy több, komplexebb kezelés = nagyobb bevétel (és ez akkor is igaz, ha nem a pénzre utazik a doki).

2015. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
miért nem kerestetek másik orvost az első eset után?
2015. ápr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megértelek, velünk is történt ilyen, csak macskával (azért nem vittük el idejében máshoz, mert jó híre volt, és az elején még bíztunk benne. Mire kiderült, hogy az egója nagyobb, mint a szakmai alázata és az empátiája, addigra késő volt.) Természetesen többé nem mentünk vissza hozzá az új macskáinkkal. Többet sajnos te sem tehetsz.
2015. ápr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom ha rögtön észrevették és kezelték volna a bizonyos betegségét, már akkor késő lett volna. Ugyanis akárhányszor orvosnál voltam a kutyámmal, kapott az éppen aktuális bajára egy bizonyos kezelést még kivizsgálás nélkül, de elmondták, ha nem javul az állat, vigyük vissza másnap, vagy ügyeletre akár aznap ha annyira rosszul van. Akkor másra vizsgálják, más kezelést kap. Biztosan nem egy napon múlt a kutyád élete. Amúgy sajnálom az ebet :(
2015. ápr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Akkor tudnál tenni valamit, ha kaptál volna kezelési lapot, amin fel van tüntetve, hogy milyen tünetekkel vitted el a kutyust, és milyen vizsgálatok és kezelés történt, illetve ha kutyust elvitted volna boncolásra, hogy kiderüljön miben pusztult el.

Így csak találgatás az egész, hogy mi lett volna ha....

Nekem is pusztult el kutyusom, kezelték, de sajnos mégis bekövetkezett. A hatósági állatorvos elküldte a kis testét vizsgálatra és kiderült parvoban pusztult el. Semmilyen klasszikus tünet nem utalt parvora, a vizsgálat kimutatta, hogy azért nem, mert mindjárt a szívizmot támadta meg a betegség. Vegyes érzelmeim voltak, nekem is megfordult a fejemben, hogy az orvos hibája, de ezt nem állíthatom mégsem 100 %-osan, mert tényleg nem volt se véres hasmenés, se hányás....

2015. ápr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak a tünetek felismerhetőek voltak, és ha most én látnék egy ilyen betegségben szenvedő kutyát, akkor felismerném, és az orvos..hogy is mondjam, leállt velünk vitatkozni, hogy nincs olyan szerve a kutyának, amilyenről mi beszélünk, így nem lehet olyan súlyos beteg. Hazaküldött minket, hogy majd elmúlik, de mikor a kutya nem lett jobban, az utasítás ellenére (miszerint pár hét múlva vigyük vissza), viszonylag hamar visszavittük, és akkor már felismerték, hogy valami nem oké, pedig mint mondtam, mi már hamarabb láttuk, és kiderült, hogy a kedves orvos nem ismeri a kutya biológiai rendszerét, felépítését, a szervek elhelyezkedését...és ezzel, hogy későn vették észre a betegséget, és későn kezdték kezelni, elpusztult a kutya.

Ja és a betegség kb. 95%ban gyógyítható, ha időben (!!) felismeri az orvos..

tudom hogy a kutyám nem jön vissza, de így joggal feltételezhetem, hogy más állat és gazda is járhat így az orvos felelőtlensége miatt...

2015. ápr. 7. 10:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Melyik városban, melyik állatorvos volt ez??

Ha gondolod, privátban is írhatod, ha nem akarod nyilvánosan - bár szerintem az összes ilyen orvosról nyilvános listát kéne csinálni, hogy tudjuk, hova ne vigyük a kutyánkat...

2015. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 12:03

Ez így nem helyes. Nincs olyan orvos, akinél ne lenne pár ember, aki kígyót-békát kiált rá.mellette pedig ott vannak azok, akik csak azt az orvost tartják tökéletesnek.

2015. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 12:13

jó, végülis igazad van... minden orvosnak vannak rosszakarói, konkurensei, akik kihasználnák ezt és hazudoznának... de látod, megint a rossz emberek miatt nem lehet olyasmit csinálni, ami a rendes gazdikat védené...

2015. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!