Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a bullterrie...

Mi a véleményetek a bullterrierekről?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nem tetszenek, de sokan odáig meg vissza vannak tőlük. Akinek van bullterrierje, vagy ismer egyet, milyen a természetük? annyira elragadóak, hogy a külsejükről megfeledkeznek? vagy valaki tényleg erre asszociál a "kutya" szó hallatán? Nem akarok ezzel a kérdéssel senkit sem megbántani, akinek ilyen kutyája van, csak érdekel, mi a szép ebben a fajtában :)
2015. ápr. 7. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem meg a mopsz és hasonló szobagörcsök nem tetszenek.

Na.

Egy ismerősömnek van egy fehér bullterrierje illetve egy dalmatája.

Sem a bull,sem a dalmata nem könnyű eset,kell hozzá "A" gazdi,aki neveli.

Nos az én tapasztalatom,a dalmatáról negatív,ismerősé meg akart harapni,de a bullal tök jól eljátszottam,jó fejű kutya.

Szóval rácáfolt mind a két kutya a róluk kerignő sztereotípiákra,miszerint(a 101 kiskutya óta) a dalmata cuki családi kedvenc(több lista van arról hogy nem) a bull pedig egy szörny.


(Nem vagyok elolvadva értük,bár szeretem a kemény,"férfias" kutyákat,nekem ennek ellenére egy németjuhászom van.)

2015. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, ahogy kinéznek. Egyébként szeretem a kutyákat, szóval nem leszólni akarom őket, de szerintem csúnyák.
2015. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem tetszenek, beszéltük is a párommal, hogy majd egyszer....most mudim van.


De a mozgásigénye, a pörgése megijeszt egy kicsit, az az igazság, pedig a mudi sem egy otthonülő típus.


Meg még a betegségekre való hajlama sem teszi bizalomgerjesztő kutyává...(süketség, súlyos bőrproblémák, stb stb)

2015. ápr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mozgásigény?Nekem kettő van,de feltűnőbb a kényelem iránti igényük :)

Imádják a gazdit,de elképzelni nem tudod,mennyire,szinte már beteges,ahogy kötődni tudnak.Ha elmegyek otthonról,a kutyám szinte zombivá változik.Nem érdekli semmi,nem eszik,nem játszik,magába roskadva fekszik az ágyamon.A férjem hiába próbálja felrázni játékkal vagy bármivel,teljesen közömbös,pedig imádják egymást.

A másik bull a férjemhez kötődik ugyanígy.

2015. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Buta, makacs, önfejű, horkol, büfög, fingik.

De ha bárkinek baja van, az ágy mellett gubbasztva vigyáz rá, ha rossz kedvem van, produkálja magát, hogy jobb legyen, és soha egy pillanatig nem féltem tőle a gyereket, mert imádja.

2015. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem biztos, hogy nem kéne, pedig pit-staffi keverékem van, de a bullterrier rajtuk is túltesz makacsságban. Ráadásul iszonyatosan elcseszték őket, a régi bullterrier gyönyörű volt, az új típusú számomra inkább 'nullterrier'.

Ilyen volt a régi: [link]

[link]

[link]

Szóval ha nem horror összegen lehetne kapni régi típusút, akkor szívesen tartanék, mert egyébként imádom a terriereket.

2015. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hogy régi típusú bull terrier,olyan nincs.

Amit ezen a néven árulnak,az valamilyen arra hasonlító nagyon keverék kutya.

A bullterrier = fehér angol terrier(ilyen már nincs)X "régi,békebeli" bulldog.Cél a stopmentes fejjel egy tökúj kutya megalkotása.

2015. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm az infot, akkor ezek szerint ez nem is ugyanaz a fajta. Valahol ezt olvastam, meg valami tenyésztő lapján is ezt találtam régebben. Akkor annyiban változtatom a véleményem, hogy nem kéne semmilyen formában, sem régi, sem új. Aztán a franc tudja, a staffimra is sokszor azt mondom, hogy olyan ronda, hogy már szép a nagy kocka szögletes fejével.
2015. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amíg az emberek hozzáállása ilyen - lsd. válaszok kisgörcs, a kiskutya nem kutya, ronda turcsiorru - addig ne várja senki, hogy bármilyen küllemű kutyában a KUTYÁT látják!



Az én fejemben is megfordul néha, hogy egynémely fajta nem igazán szép, de ugyanolyan kutya mint pl. az enyém, vagy ezer másik.

Eszembe nem jutna leszólni valakit a kutyája külleme miatt.


Azt kimondottan díjazom, amikor valaki rágyúr a kutyanevelésre - mintakutyát csinál - olyan fajtáknál, amit az emberek megjegyzéssel illetnek.


Nekem pl. yorkim van és igenis időt, energiát áldoztam arra, hogy ne lesajnált szatyorkutya válljék belőle.


Erre kell törekedni és magasan tojni az általános "kutyaszeretők" negatív véleményére:)

2015. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én régen, mikor nem ismertem a fajta jellemét, csak a külsejét, nagyon nagyon cukinak tartottam.

Most, hogy ismerem a jellemét, úgy vélem, hogy egyszer tuti, hogy lesz, és még mindig lenyűgözőnek tartom a kinézetét:) haláli jó pofa kutyák egyébként, de tény, hogy tanítás nélkül nem lehet tartani (no, de egy pincsit is tanítani kell..)

Nekem staffordom van (illetve amstaff jellegű keverék), ezt a fajtát érzem magamhoz a legközelebb, de, mint írtam, egyszer lesz egy bullterrierem is:)


Arra a kérdésre, hogy mi a szép ebben a kutyában, nem tudnék válaszolni, valahogy magával ragadó, különleges, nem mindennapi :)

2015. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!