Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámadott minket egy kutya,...

Megtámadott minket egy kutya, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Mentünk az utcán, a kutyám teljesen nyugodt volt de ugatták és az egyik kutya kiszaladt a nyitott kapun és nekiment, közben az én bokámat is megharapta. Mire a gazdája leszedte itthon észrevettem hogy az egyik lábát nyalja és egy helyen piros és nincs szőre, gondolom kitépte a másik, viszont a szőre itt ott véres de nem találtam komolyabb sérülést.

Nekem kell mennem valahova? Mert szerencsére nem okozott nyílt sebet a kutya, viszont fájdogál, a bőrömet épp hogy felsértette egy helyen.



2015. ápr. 8. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor szoktak adni oltást veszettség (az embernek). A kutyádat is megnézetném, ki tudja milyen baja lett. Mindenképpen fertőtleníteni kellene neki szerintem a lábát.
2015. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
El kell vinni állatorvoshoz, ő kitisztítja a sebet, tesz rá gyulladásra kenőcsöt, ad neki fertőzés ellen szurit.
2015. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Kb 20 éve én is jártam így. Hazamentem, aztán a szüleim jól leszúrtak, hogy menjek el orvoshoz. Ott lefertőtlenítették a harapást, és kérdezték, hogy meg-e van a kutya oltási könyve. Mert ha nincs, akkor veszettség elleni oltás lesz. Kérdeztem, hogy ez hogy működik. A válasz az volt, hogy 3 injekció lesz,(azóta biztos máshogy van) gerincbe, 3 különböző időpontban. megköszöntem az ellátást, és a saját felelősségemre elutasítottam az oltást. Azóta sincs semmi bajom. De azért a sebet tényleg fertőtleníteni kéne.
2015. ápr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miután végeztél a dokinál vásárolj egy paprikasprayt! Ebek ellen ideális.
2015. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már, hiába a paprikaspré, ha kiront a kutya az utcára, és rögtön az ember lábára megy, ráadásul az illető kutyáját is megtámadja, akkor már régen nincs idő spré után kutatni a táskában.

Egyébként a legegyszerűbb az lenne, ha elmennél a gazdához, és megnéznéd a kutya oltási könyvét. Balhézni felesleges, de a könyvet biztosan megmutatják.

2015. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5.-nek.


1. A spray hasznos. Tapasztalatból mondom,hogy életveszélyes leszedni egy agresszív,nagy testű ebet a másikról kézzel-lábbal.

2. NEM TÁSKÁBAN KELL HORDANI! Zsebben,övön,pórázon!

3. Halk,nem csődíti oda az embereket,zsarukat és az agresszív gazdik ellen is hatékony.

2015. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem rég oltottak engem veszettség ellen. Három oltást kaptam sorozatba, mindet, vállba. ( megharapott egy kóbor egér )
2015. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ma mar nem gerincbe adjak a veszettseg ellenit. Par eve kaptam, vallba megy.
2015. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Menj vissza a kutya gazdájához, és normális hangnemben mondd el neki, hogy szeretnéd elkérni a kutya oltási könyvét, mert téged és a kutyádat is megharapott, és az orvosi ellátáshoz ez szükséges. Ellenkező esetben téged lehet, hogy be kell oltatni veszettség ellen, a kutyát pedig karantén alá helyezni.

Amúgy ha a te kutyádnak volt érvényes oltása, akkor nincs gond, fertőtlenítővel és antibiotikummal megoldható a dolog. A lényeg inkább az lenne, hogy a tisztelt gazda érezze, hogy igenis van következménye, hogy a kutyája megharapott valakit.

2015. ápr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Hát én falun mint gyerek egy marok kővel szoktam császkálni az eféle helyeken. Még egyszer sem harapott meg semmi szerencsére.
2015. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!