Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne nevelni?

Hogyan lehetne nevelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy egy 8 hónapos magyar vizslám és elég nehezen boldogulok vele. Kisebb korábban ügyedsen megtanítottuk neki hogy hallgasson a nevére és sikerült a behívás is. Azonban az elmúlt 1 hónapban mintha mindent elfelejtett volna. A hívásra nem jön csak ha kedve van ha próbáljuk megfogni körbe körbe rohangál.. Tudom hogy játszik de eddig nem volt olyan probléma hogy nem hallgatott volna a nevére. A minap átszabadult a szomszéd veteményébe és kitapasott egy csomó növényt hiába hívtam egyáltalán nem reagált. Mit lehetne tenni hogy újra megfelelően reagáljon? Próbáltam jutalom falattal de semmi. Van valakinek tapasztalata ilyen esetben?

2015. ápr. 8. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján z lehet a gond, hogy a kutya elkezdett "serdülni" és mivel (valószínüleg) nem vagy elég határozott vele, elkezdett rájönni, hogy ha nem engedelmeskedik akkor sincs semmi, és elkezdett ellentmondani, azaz ő akar uralkodni feletted. Ezt nem szabad hagyni semmiképpen sem, mert csak rosszabb lesz! Nem kell neki adni jutalomfalatot, rossz viselkedés esetén semmi jutalom! Határozottnak kell leni éreztetni vele, hogy te vagy a főnök. Ha nem engedelmeskedik megbűntetni (ez alatt azt értem, hogy nem megsimogatod, meg jajj miért csinálod ezt, hanem elmész otthagyod, és nem jutalmazod, hanem nem figyelsz rá, mondhatni "kiközösíted") Helyes viselkedésnél mindenképpen jutalmazd a kutyát! Ha úgy érzed nem vagy elég határozott, vidd el suliba pár hétre, hónapra, ahol egy JÓ kiképző meg tud téged tanítani a megfelelő határozottságra, és mutat praktikákat a kutya figyelmének megnyerésére. (a JÓ-t azért emeltem ki, mert sok olyan suli van, ahol az oktató csak okoskodik, és nem tudja megfelelően megtanítani a gazdit a kutyája nevelésére, mivel itt első sorban neked kell tanulni, hogy aztán a kutyát irányíthasd. Ha ezt veszed észre, azonnal válts, mert azzal semmit nem érsz)
2015. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Próbálok keresni a környéken iskolát de nem egyszerű. Van itt is ilyen tükör módszeres de ahogy hallom elég nagy lehúzás és csak igen lassan haladnak. A többiekről nem hallottam semmit. Esetleg Székesfehérvár környékén ha tud valaki iskolát szívesen venném.
2015. ápr. 9. 04:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Kamaszodik a kutya, ilyenkor ez a jellemző. Neked pedig nincs elég tekintélyed előtte.

Jó kutyaiskolát javaslok, az én véleményem szerint ne tükör módszeres legyen, hanem a hagyományos célravezetőbb.

2015. ápr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De hogy lehetne tekintélyt szerezni? Gondolom nem veréssel. De úgy veszem észre, hogy mindent játéknak vesz még ha leszidom akkor is csak ugrál és idétlenkedik ... jó vizslából van .. de akkor is hihetetlen kajla még ahhoz képest is.
2015. ápr. 9. 07:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát veréssel semmiképp. De van valami, ami miatt a kutya nem vesz komolyan. Lehet csak nem vagy elég határozott. De ezt így innen nem lehet mehállapítani, ezért mondom, hogy ha nem is akarod rendszeresen hordani de pár alkalommal, csak hogy ráérezz hogyan lehet hatni rá. Tükörsuli meg semmiképp...az egy baromság, szerintem a legrosszabb módszer a verés után...
2015. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A párom szerint az a gáz hogy kiskutya korában semmiért nem volt lecseszve. Ha összetört valamit akkor csak nevettem rajta és nem dorgáltam meg. Ez mondjuk igaz. Májusban megyünk suliba 😊 Köszi a válaszokat
2015. ápr. 9. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!