Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie és golden...

Border collie és golden retriever főbb különbségeket tudnátok mondani? Ti melyiket ajánljátok első kutyának?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 20:59
 1/9 anonim válasza:
50%

Nekem egy 8 hónapos border collie-m van.

Nagyon okosak(a világ legokosabb kutyája),szépek.

De egy tőrzskönyves collie elég drága(80-120.000 Ft)

Szerintem inkább border collie

border:

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2295623-borde..


golden r:

[link]


[link]

2015. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, h te mit tudsz nyújtani a kutyának. Miért ezeket választottad?
2015. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Legfőbb szempontom a barátságosság volt nem szeretnék agresszív kutyát.
2015. ápr. 8. 21:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A border egy örökmozgó kutya, sosem lehet lefárasztani. Nagyon tanulékony és okos. Rengeteget kell vele foglalkozni, mindig az emberrel szeret lenni :) Nem tudom első kutyának mennyire alkalmas, nekünk már tizen sokadik kutyusunk ő, viszont nem volt vele nehéz dolgunk, nagyon hamar megtanult mindent. Szóval szerintem mehet! A goldi is értelmes kutya, van több ismerősünknek is, aranyosak, de személyes tapasztalat nincsen sajnos.
2015. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
De TE mit tudsz nyújtani a kutyának? Az a kutya agresszív csak, amelyikkel nem törődnek, meg gyenge az idegrendszere.
2015. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Border collienál igazából attól tartok nem tudom teljes mértékben lefárasztani. Nyáron persze nagyon sokat tudnék vele foglalkozni,de suli időben annyit nem max.1-2órát jobb esetben hármat. Ezért tartok tőle picit
2015. ápr. 8. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem erre az a praktikám, hogy a kutyánk imád focizni, és a labdájával korlátlan ideig elvan, egyedül is. Ha találsz egy ilyet amit imád a kutyus akkor gyakorlatilag lefárasztja saját magát, mikor egyedül van. Nekünk működik XD néha kell egy egy focilabda mert tönkreteszi, de egy egy labda hónapokig is kitart szóval még sokba sem kerül. Persze ez nem jelenti azt, hogy kevesebbet kell vele foglalkozni, a társaságot igényli, de nem fordítja fel a kertet míg távol vagy :)
2015. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyiket se. A border collie és a golden retriver is örökmozgó munkakutyák. Sok golden retriver igazi lelőhetetlen, hiperaktív kutya (bár annyi agyi fárasztásra nincs szüksége, mint egy bordernek). Szóval ha kétségeid vannak arra nézve, hogy le tudod-e fárasztani a bordert, akkor a golden retriverre is állnak ugyanezek a kétségek. A goldenek alapvetően barátságosabbak az idegenekkel, de őket is el lehet rontani.
2015. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Border collie-t semmiképpen, az komoly munkakutya, napi 1-2 óra foglalkozás nem elég neki.

Golden retriever jó lehet, csak ügyelj rá, hogy megbízható kennelből vedd, tenyészszemlés szülőktől, ahol a kutya megfelelő fajtára jellemző tulajdonságai is számítanak, nem csak a külső. Ugyanez érvényes a labradorra, az is jó választás.

2015. ápr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!