Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat?

Mivel etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sok helyen megpróbáltam már tájékozódni, de egyértelmű infót sehol nem találtam. Az alapvető dolgokat tudom, ismerem a kerülendő ételek listáját is és a tápanyagigényt is. Főleg főtt rizst, répát, csirkehúst és tápot kap enni 2 éves keverék kutyám és szeretném a lehető legjobbat biztosítani számára. Olvastam,hogy valamilyen alga, kagyló, tojáshéj és egyebek jót tesznek. Ebben szeretnék egy kis eligazítást kérni. Mivel etessem tehát a kutyámat? Tápon, konzerven és nyers húson kívül! (A BARF etetést még nem próbáltam ki, de ismerem az elveit, így ezzel kapcsolatban nem kérek infókat.)


Esetleg bevált recepteket is szívesen fogadok :)


Köszi mindenkinek!


2015. ápr. 10. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Se táp, se konzerv, se barf (gondolom ezzel együtt a prey-t is kizártad), gondolom a házi moslék és maradék nálad sem kutya étel.... Mit szeretnél mit mondjuk ezeken kívül?

Ha valóban ismered a barfot akkor a zöldkagylóról, a tojásról és az egyéb kiegészítőkről is kellett (volna) hallanod.

2015. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
55%
Kajával.
2015. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bárhogy eteted is, ne kutyulj. Vagy táp, vagy főzés, vagy nyers.

Milyen kutya? Mennyi idős?

2015. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Többnyire főzök, de azt nem tudom megoldani,hogy néha ne csússzon bele táp. Két éves, az Illatos úti menhelyről hoztam, talán foxi-vizsla keverék. :)
2015. ápr. 10. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is főzök neki, mellette tápot is kap. Egy normális, egészséges kutyának semmi baja nem lesz ettől.(állatorvosi vélemény) Természetesen a főzés a kutya tápanyag szükséglete szerint történik, megfelelő arányban adagolva a fehérjét, szénhidrátot és vitamint. Nem konyhai maradékról van szó. Kap csirke és disznóhúst, néha vadat, ha hozzá tudok jutni. Szokott kapni belsőséget is, ezen elsősorban a szívet, zúzát, lépet értem. A tüdő és társai kevés értékes tápanyagot tartalmaznak, ezért ezeket általában kerülöm. Mellé szétfőzött (barna) rizs, zabpehely és különböző zöldségek (répa, brokkoli, zöldbab, zöldborsó, alma) Kistestű tacskóm van, én ezt könnyen meg tudom oldani, mind anyagilag, mind főzés, tárolás szempontjából. Havonta egyszer lefőzöm az adagját, bedobozolom és fagyasztom. Egy 30-40 kilós kutyánál ez már nem kivitelezhető.


Zöldkagyló kivonatot szoktam adni neki kúraszerűen(porckorong sérv megelőzésére) és tojáshéjat is szoktam az ételébe keverni(kalcium+a tojásmembrán glükozamin tartalma miatt)


A főzött ételéhez szoktam néhány naponta kevés olívaolajat, túrót, sajtot, szardíniát, májat, tojást adni. Hetente egyszer kap kefirt vagy joghurtot 8probiotikus hatás) Ezek mind jót tesznek különböző okokból a kutyának.

Talán túlzásnak tűnik, amit én csinálok, de sok helyen utánaolvasva én ezt tartom helyesnek.

A kutya táplálásáról nagyon megoszlanak a vélemények, sehol sem fogsz egyértelmű választ kapni arra, hogy mi a jó neki. Mindenki a saját igazára esküszik. Saját belátásod vagy az állatorvos (akiben tényleg megbízol)véleménye alapján dönts.

2015. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2015. ápr. 13. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Télen szoktunk kukoricadarát is főzni, hússal keverve. Egy dolog azonban nagyon fontos! Ha takarmányboltban veszed a kukoricadarát legalább 12 percig kell forrásban!!! főzni. Az emberek számára készültet elég 5 percig is. Télen zabálják és nagyon jól néznek ki tőle.
2015. ápr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!