Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy puli mennyit bír futni?

Egy puli mennyit bír futni?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves pulim és minden nap eljárok vele futni, nagyjából 1-2 km-t. A végére persze mindketten jól kimerülünk, mert sajnos még nem tudtam megtanítani neki, hogy mellettem haladjon és ne húzzon, mint egy traktor.

Az lenne a kérdésem, hogy kocogó tempóban kibírna e napi 10km-t. Árt e valamit hosszútávon az egészségi állapotának



2015. ápr. 12. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha fokozatosan szoktatod hozzá, nem betonon futtok és jó kaját kap, szerintem semmit nem ártasz neki. 10 km egy pulinak semmi, már csak a fajtajellegből adódóan is.
2015. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%

Pulinak sajnos a nagy melegbe a haja miatt nem ajánlatos!!!

De ha meg van nyírva igen de NYÁRON SEMMIKÉPP SEM!!!

2015. ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, egy puli ne bírná a tűző napon való kocogást? :) Még egy angol bulldog vagy egy basset hound csak-csak... na de egy PULI?!?!?! Pásztorkutya, kérem szépen. Szerinted a Hortobágyon a juhász mindig kíméletesen árnyékba küldte délelőtt fél tízkor a kutyáját, és délután negyed hatig maga terelte a birkákat, hogy a pulinak ne legyen melege? Ugyan már. :)

Nyírjátok meg, mert a raszta tényleg életellenes, adj neki elegendő friss (nem hideg) vizet, és jó futást.

2015. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!