Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát hogy lehet megtanít...

Egy kutyát hogy lehet megtanítani hogy parancsra üljön le?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Több módszer is van. Nekünk az jött be, hogy az orra elé tartasz egy darab virslit és innen elviszed a kezed a feje fölé fejéhez közel. Ahhoz, hogy követni tudja a falatot le kell ülnie. Közben mond ki a paracsszót és ha leült add neki a falatot.
2015. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy lenyomtam a farát->le kellett ülnie,akkor jön a parancs ezzel egyidejűleg hogy "ül",és jutalom.Sok esetben a kutyának meg kell mutatni a parancshoz társított viselkedési formát,mert magától nem tudja mit jelent ülni,ül.
2015. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A második is jó, de az egy kicsit "akarosabb" módszer. Én az elsővel próbálkoznék a lenyomást, tehát a kényszert csak akkor alkalmaztam, amikor már tudta mit kellene csinálnia, de nem tette meg.

Nem jó egyből kényszert használni, amikor azt sem tudja mi történik körülötte.

3. módszer hátha nektek ez válik be: Amikor magától leül (felkínálja) bármikor, mond ki a parancsszót minden esetben. Ezzel lassabb a folyamat, de szép eredményeket lehet ezzel is elérni, kényszer nélkül.

2015. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első,nem azt mondtam hogy belenyomom a kutyát a földbe mint a csikket.Még csak rá se kell nehezedni,a kézmozdulatossal viszont nekem az a bajom,hogy előfordulhat,hogy nem a paranccsal,hanem a kéz mozgásával köti össze a kutya a parancsot.
2015. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én úgy fogom csinálni hogy a farát lenyomom.
2015. ápr. 12. 19:30
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem segít :)))

2015. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sokat segített köszi :)
2015. ápr. 15. 08:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem hamar kis ügyeske lesz :D
2015. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát én is. de egy Golden Retriver makacs
2015. ápr. 15. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!