Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos labrador kutyámat...

7 hónapos labrador kutyámat szeretném tanítani, de amiket olvastam, láttam, hogyan tanítsam, nála nem válnak be, korai még tanítani?

Figyelt kérdés
Pl.: Ha azt akarom tanítani neki, hogy ne ugráljon fel rám, azt olvastam, hogy meg kell nyomni a hátsó lábát, mert az nem jó érzés neki, és akkor egy idő után megszokja... én megnyomom a lábát, de rá se hederít. Vagy például a jutalom falatot sem tudom neki úgy adni neki, hogy megtanulja az ülést, mert ahogy nálam van a jutifalat, megéri és túlzottan izgatott lesz és csak a kezemben lévő kajára figyel. Mit tehetnék ezellen

2015. ápr. 12. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan nem korai, én 10,5 hetes kora óta tanítom. Épp 2 perccel ezelőtt írtam le, hogy tanítottam meg én falattal leülni. Ha kaja orientált akkor jutalomfalattal könnyű lesz nevelni.

A felugrálásra a fájdalom okozás nem az első hanem az utolsó módszer kellene, hogy legyen. Ha felugrik fordulj meg fond karba a kezed és nézd levegőnek néhány percig. A kutyák a közösségből való kizárásra nagyon érzékenyek. Az is működhet, hogy ha felugrik még 2 lépést teszel felé, így "elborul", ne hátra előre lépj, mert egy alfa nem ad teret az ilyen követelésnek. Ha felugrik lesöpörheted magadról, vagy ha már tud(na) ülni akkor azonnal ad ki a parancsot így blokkolod a folyamatot.

Ha ennyire elveszett vagy a témában akkor biztosan kutyaiskola kell nektek, egyedül nem fog menni, látszik nem olvastál utána a kutyanevelésnek és nem érted a lényeget, amit nem lehet 5 percben leírni.

2015. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megnyomni a hátsó lábát? Sose hallottam.

Vagy ignoráld ameddig ugrál, és csak akkor törődj vele ha lenyugodott, vagy amit még nekünk a kutyasuliban ajánlottak, hogy mikor felugrik, fogd meg a két első lábát, és ne engedd el ameddig nyalogatja vagy harapdálja a kezedet. Mikor beletörődik a sorsába, akkor elengedheted. Pár ilyen alaklom és abbahagyja, mert rájön hogy ez neki nem pálya.

Ha egyik módszer sem jön be, odacsaphatsz az orrára, de csak legvégső esetben.

Jutalom falattal meg azért jutalmazunk, mert azzal motiváljuk. Még jó, hogy arra figyel :D Klikkerrel próbáld a szemkontaktust dicsérni, így nézzen ki: Behívod --> megáll előtted --> a szemedbe néz (itt szólhatsz neki, hogy rádnézzen) --> klikkelsz --> adod a falatot. Ha ez megvan, jöhet az ültetés.

Kutyasulit tudom ajánlani, alap tanfolyamokra 7 hónapot betöltött kutyát már vihetsz, az oviból már kinőttetek.

2015. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy így nehéz leírni, de volt már több kutyám is, és megtanulták ők, amit kellett, jutalomfalattal, azt a lábnyomást azt csak példának írtam, és pont az a lényege, hogy nem fájdalmat okozol vele, hanem csak megnyomni,hogy érzékelje. A jutalomfalat nagyon érdekli,de épp az a gond, hogy túl izgatott lesz tőle és kikapja a kezemből, de azért nem adom fel.
2015. ápr. 12. 13:44
 4/8 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 12. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:

kettes vagyok

Ne hagyd hogy kikapja a kezedből. Ne add neki oda ameddig nem nyugszik meg. Nem olyan nehéz.

Ha meg megharap amikor elveszi, mert olyan mohó, próbáljátok ki a "cápázást", ami annyit tesz, hogy az ökölbe zárt kezedben elé tartasz egy falatot, és hagyod hogy erőlködjön, majd ha rájött hogy nem kapja meg ameddig nem marad nyugton, megkaphatja.

2015. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

megint kettes :D

A labradorok rohadt okosak, nehogy már pont őt ne tudd betanítani :D

2015. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Gyakorlom vele!
2015. ápr. 12. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert :)
2015. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!