Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ónémetjuhász, akita vagy malamut?

Ónémetjuhász, akita vagy malamut?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy okos, tanítható és szép küllemű kutyát, akivel rengeteget lehet játszani, és túrázgatni is. :) A fenti kutyákért egyszerűen odáig vagyok, a két kedvencem az akita (főleg a japán) és az alaszkai malamut, de a német juhászkutyák is tetszenek. És persze arra vágyom, hogy hűséges és ragaszkodó legyen a kutya, de gondolom ez nem csak fajtafüggő. :)


Ti melyiket javasolnátok?


2015. ápr. 12. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Én a malamutot nem választanám akár csak a huskyba ebbe se nagyon lehet megbízni.németjuhász vagy akita sztem édes mindegy mind a kettő egy elképesztően jó kutya de a németjuhászok kicsit jobban szeretik a túrát...)
2015. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Volt mar kutyad? Mennyi idod lesz ra napi szinten? Mennyire vagy hatarozott? Nekem malamut volt az elso kutyam, ivaros kan-annak ellenere hiba volt,hogy irto sokat utanaolvastam. A nemetjuhasz es a malamut is tapasztalt,eros jellemu gazdat kivannak, es celiranyos napi foglalkozast. Akitat ennyire nem ismerem, de nyilvan a napi foglalkozas,iranyitas stb. adott. Elso kutyanak semmikepp sem tanacsolnam egyiket sem,ha mar nagyobb testu,akkor goldie vagy labi. Nyilvan nem lehetetlen kezdokent sem a fenti kutyok kezelese sem,csak joval tobb energiabefektetes es tanulas kell hozza. Es ha mar oket,akkor inkabb szukat!
2015. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Volt már kutyám, és rengeteget foglalkoznék vele, bármelyiket is választom majd. :)

Mi a baj a malamuttal? Miért nem lehet benne bízni? Nekem olyan jófej kutyáknak tűnnek, igaz kissé makacsak és néha nehézkesek... :)

Az akita is elég makacs kutyafajta, vele is nagyon határozottnak kell lenni, de attól a részétől nem félek.


Leírnátok, hogy a malamuttal mi volt a gondotok? Légyszi :)

2015. ápr. 12. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy akitám van és nagyon hűséges és szeretetteljes kutyus, bár a sétát csak akkor szeretni ha ő a főnök, azt meg ugye nem lehet. Vele az a probléma, hogy nála kisebb állatokat (gyerekeket) is prédának néz és szaladna utána. Eléggé kényes fajta. Sok betegséget elkap elég könnyen amiknek a kezelése nem olcsó. Meg a szőrhullás persze ha foglalkozol vele akkor e nem jelent problémát.
2015. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az en tapasztalatlansagom volt a baj,nem a malamut:)a kanok hierarchiaerzekenysege igen eros,mint minden szanhuzonak. Iszonyat erosek,ezert kivannak dupla hatarozottsagot mar kolyokkortol. Nyaron az enyem szo szerint haldoklott..ezek a hosszu,40fokos melegek nem nekik valok. Nem tartom oket makacsnak,hozzaertes kerdese a dolog. En keves voltam akkor hozza,de mondjuk ma mar meg inkabb keverekeket mentek.es ma mar azonnal ivartalanitanam is. Amugy a vilag legjobb fej kutyaja volt,hozzaerto kezben pedig nem tekintette volna a tobbi nagyobb kant azonnal betamadhatonak sem,azaz a setaink is pozitivabbak lettek volna.
2015. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen, az akitákról én is olvastam, hogy szívesen veszik át a főnök szerepet. :D De szeretem az ilyen kutyusokat, néha bosszantó a makacsságuk, de annyi vicces helyzetet is okoznak. :) Vagy lehet, hogy én nem vagyok normális, de még ez is tetszik bennük. :D A hűségük meg a másik, egy ilyen kutya mellett azért biztonságban érezném magam. :)


Ja, értem, akkor a malamut nagyjából ártatlan. :) Mivel én lány vagyok, valószínűleg szuka kutyusom lenne, és mivel tenyészteni nem szeretném, ivartalaníttatnám is, hogy nehogy később beteg legyen.

Még azt szeretném kérdezni Tőled (vagy bárki malamutostól :P), hogy a betegségekre mennyire hajlamosak? Én eddig a diszpláziát és a szőr-, ill. bőrvetegségeket ismerem, de van valami más, amiről érdemes tudni? A nyaraktól egyébként én is féltem, bár van a kertben és az udvaron 1-2 hely, ahol esetleg hűsölhetne. :)

2015. ápr. 12. 20:44
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért irtam hogy nem lehet benne megbizni mert ugye csak rokona a huskynak a huskyba pedig nem nem,pl míg egy komondort,németjuhászt vagyis majdnem az összea kutyát odalehet vinni a kisgyerekhez míg a huskyt nem mert NAGYON KISZÁMÍTHATATLAN,persze malamutom még nemvolt szval ez nem biztos de én így gondolom
2015. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a mostani helyzetet,de regebben alig volt tenyeszto,es az almok keves egyedtol szarmaztak viszonylag. Ez az allomany romlasahoz vezet hosszu tavon,es akkor jon be a kepbe pl. a diszplazia. Az enyemnek kolyokkoratol kezdve gyomorpanaszai voltak, es nem volt valami strapabiro..szemben a mostani mentett keverekeimmel. Diszplazia viszont az nalunk nem volt,es erre egy felelos tenyesztonek ma mar szurnie kell. Nagyon nezd meg,milyen alombol es honnan valasztasz,tenyleg nem mindegy!
2015. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem 2 Nemetjuhasz kutyam van nagyon ugyesek . En nem is kellett tanitsam es mar maguktol csinaltak sok mindent nagyon ugyesek es megtanitas nelkul a sarokba vegzik a dolgukat :D Nagyon jatekosak es nagyon jo baratok es husegesek , ha idegent lattnak mar ugatnak . De az Akita es a Malamut is szerintem ugyes kutya.
2015. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A németjuhász egy könnyen képezhető munkakutya aki minden szituációban engedelmeskedni fog ha. Ezért is használják őket rendőr, segítő és egyéb szolgálati kutyáknak.A malamutról semmi tapasztalatom. Az akita egy kemény kutya, nagyon okos és intelligens de teljesen más típusú foglalkozást igényel mint pl a németjuhász vagy a malamut. Egygazdás kutyáról révén szó, nagy valószínűséggel csak neked fog engedelmeskedni és igen, meg fog védeni téged. Nagyon fontos már kölyökkorban letisztázni vele hogy te vagy az úr a háznál, hogy később ne legyenek problémák. Nem egy mindenkivel barátkozós fajta, inkább tartja a távolságot idegenekkel szemben. A többi dolog nem a fajtán hanem az adott egyeden múlik. Domináns e vagy sem, kicsi közepes esetleg magas energiaszintű kutyáról van e szó. A napi szintű játék és séta, szellemi lefárasztás mindhárom fajtánál szükséges. Ha az akita mellett döntesz és vannak még kérdéseit, írj nyugodtan privit.
2015. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!