Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetés után minden esetben...

Fedeztetés után minden esetben kell ultrahang?

Figyelt kérdés
Ne nagyon szedjétek le a fejem, még új vagyok a témában. Van egy tk-s kan kutyám, szűrt, eredményes sportban és kiállításon is. Pár hete volt az első fedezése. A szuka gazdáját nem ismertem előtte, egy ismerős aranykoszorús mestertenyésztő hozott össze minket. Természetesen leellenőriztem a szuka gazdáját is, nem elleti agyon a kutyáit, eredményesek, szűrései rendben vannak. Múlt héten viszont szóba került, hogy ő nem csináltat uh-t a szukájának. Ezen kicsit ledöbbentem. Ez mennyire normális?
2015. ápr. 13. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kíváncsi rá, hogy vemhes-e és kb. hány kölyök van benne, akkor nem feltétlen szükséges. Ha vár még néhány hetet, akkor UH nélkül is látszódni fog, hogy vemhes. Ami fontos, az a 2 darab herpesz elleni injekció.
2015. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem fontos az UH is. A kiskutyákat gondolom előre lefoglalják, és azért nyilván nem mindegy, mennyi pénzt kell majd kiadni a törzskönyvekre, oltásokra, féregtelenítésekre, meg a chipre. Amelyiket meg nem érdekli, h vemhes-e, és hány kölyköt vár, azt nem is érdekli a tenyésztés.
2015. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem ez az első alom, szóval szerintem nagyjából azért tudja, mire számítson.
2015. ápr. 13. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Egy rutinos tenyésztő sok apró jelből meg tudja állapítani, hogy vemhes e a szukája pár hét után. Az ultrahang amúgy se tudja megmondani hány kölyök van, sokszor takarásban vannak stb.
2015. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor nem aggódom. :)
2015. ápr. 13. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
De legalább orvosi felügyelettel elleti a kutyáját? Mert nagyon nem mindegy hogy nem tudja hány kutya van benne, és esetleg fel sem tűnik neki időben, hogy nem ellett meg az összes, hanem 1 bent ragadt............
2015. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Csak azokhoz a fajtákhoz kell feltétlenül ultrahang és orvosi felügyelet, amelyek nem vagy csak nehezen tudnak természetes úton szülni. A tenyésztők nagy része nem kér orvosi közreműködést az elléshez, viszont vannak olyan tapasztaltak, hogy pontosan tudják, amikor szükség van beavatkozásra. Aki 10-20-30 éve tenyészt valószínűleg több ellést látott, mint a legtöbb állatorvos.
2015. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kb. 40 naptól szemmel is látható a vemhesség, de aki együtt él a kutyájával, az szinte biztosra megmondja, vemhes-e vagy sem:))) Ráadásul az ultrahang nem tud pontos számot mutatni. én is elviszem, kb. a 30. napon, mert kiváncsi vagyok:)) De nem azon mulik, hogy valaki jó tenyésztő-e avagy sem, hogy elviszi ultrahangra.
2015. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!