Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak számomra nem kutyák a...

Csak számomra nem kutyák a kis méretű kis zsebcirkálok?

Figyelt kérdés
mopsz, yorki meg társai. Egyszerűen közel se kapom meg ezektől a kutyáktól azt amit pl egy német juhászkutyától. Ezek inkább macskára hasonlítanak. Valaki leírhatná hogy mi célból tenyésztették ki ezeket.
2015. ápr. 13. 21:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Macskára egyáltalán nem hasonlítanak. Attól, hogy kicsik, még kutyák, és úgy is viselkednek, mint egy nagyobb kutya.
2015. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Csak szamodra. Nemet juhaszom van, de tokeletesen megertem, ha mas masra vagyik. Ezek a kiskutyak is ugyanugy tanithatoak, lehet, hogy nem fognak profi szintu orzo-vedo munkat bemutatni (bar miert ne, lattam mar westie-t orzo-vedozni), de tarsnak tokeletesek es sokaknak csak arra kell.
2015. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 piriiiii ***** válasza:
34%

Azt nem mondom, hogy nem kutyák, meg hogy macskákra hasonlítanak, mert ez azért nincsen így, viszont én sem kedvelem őket, és én sem értem, hogy minek lettek kitenyésztve.

De hát oly sok mindenben leli kedvét az emberi faj, miért pont ilyesmin akadnék ki? :)

2015. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
13%
Párom azt mondja ilyenkor, hogy "mozog a póráz!" - ugye magától, mert kutya az nincs rajta :)
2015. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Okosak ezek is,csak nem mindegyik gazda hasznája ki a képességeiket.
2015. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően társasági céllal,kivéve a kisméretű munka terriereket.

Valaha a yorki is patkányvadász volt. Kinek mi,nekem nem tetszenek,ha kutyát veszek akkor nagyot.

2015. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 sippara ***** válasza:
91%
Ha te a kutya testméretétől teszed függővé azt, hogy "mennyit tud adni", akkor ott nem a kutyákkal van a baj :)
2015. ápr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sokan ugyanilyen gondolkodásúak, mint TE, ami elég szomorú.

Sok "nagy kutyás" gazdi meg kényszert érez rá, hogy fikázza a kicsiket vagy hagyja, hogy a nagy kutyája szekálja a kicsiket (pl. játékból letapossa, stb.).


Nekem volt csivavám, most van egy bull típusú keverékem, ismerősömnek meg német juhásza van és határozottan kutyául viselkedik mind :)

Szívem szerint újra tartanék csivavát is, de az említett nagykutyások miatt félnék bevállalni. Még a mostani nem éppen kicsi keverékemet is úgy szekálják időnként (sokat viszem kutyák közé, imádja őket), hogy nekem kell közbelépnem,hogy nyugodjanak kicsit le, mert a másik gazdi csak mosolyog én meg látom az enyémen, hogy neki már egyáltalán nem kellemes a dolog.


Mindenkinek más jön be egyébként.

2015. ápr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A kistestűek között vannak társasági kutyák és munkakutyák is. Ezt mondjuk nem értem, hogy a német juhászkutyától mi olyat kaphatsz, amit a kistestűtől nem - kivéve ha mondjuk IPO-zni akarsz. Rengeteg féle fajta van, és mindegyik kielégít valamilyen igényt, mindegyiket céllal tenyésztették ki. Nekem az fontosabb, hogy a kutya helyt tudjon állni abban a feladatkörben, amire tenyésztették. Mert hiába van nagytestű személyvédő kutyája valakinek, ha gyáva, mint a nyúl, akkor többet ér egy jó ösztönű kistestűvel.
2015. ápr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Azon gondolkodtál már, hogy egy német juhász se tudja azt nyújtani, amit egy yorki vagy egy mopsz? :)

Ismersz amúgy közelről ilyen kutyákat (a jól nevelt fajtából, amelyik nem érdektelen és hisztis), eltöltöttél velük egy-két órát, vagy csak rájuk néztél és elítélted őket, mert kicsik, és sokan nem használják ki a bennük rejlő lehetőségeket?

2015. ápr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!