Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kiskutyá...

Hogyan neveljem meg a kiskutyámat hogy ne szemtelenkedjen?

Figyelt kérdés

11 hetes kisvizslám az utóbbi időben egyre szemtelenebb kezdett velem lenni. Udvaron tartjuk és folyton a tulipánokat akarja letépni (ha arrébb viszem tőle mindig visszarohan), és ha sikerül letépnie akkor rohangál előlem, hogy ne tudjam kivenni a szájából. Semmiképp nem akarom veréssel büntetni, ezért eddig azt a módszert alkalmaztam, hogyha rajtakaptam a rágáson akkor elkaptam és bezártam az alvóhelyére. Azonban nem vagyok biztos abban, hogy ez hatásos módszer. Ti mit gondoltok? Hogyan kéne erről lenevelnem?

Egyébként már megtanítottam neki a "hagyd" parancsszót, és eddig mindig ha rágott valamit amit nem kellett volna neki, mondtam neki hogy "hagyd" és abba is hagyta a rágást. Azonban a tulipánoknál ez nem működik. :/

Kérlek írjatok valami tanácsot, hogy jó-e ez a helyre becipelős módszer, vagy ha nem, akkor tanácsoljatok mást!:)



2015. ápr. 14. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Cerberos kutyaiskola ők erre specializálódtak
2015. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kert bekerít és megtanítod a kutyának, az tabu.
2015. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vidéken lakok egy kisvárosban, így nem tudom kutyaiskolába hordani. Magam próbálom nevelni.

A kert egy része pedig el van kerítve, de nem lehet minden "érdekességet" elkeríteni előle,mert akkor csak egy 3x3 méteres helye lenne az udvarban...

2015. ápr. 14. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

11 hetes, nyilván mindennel játszik, ami az orra elé kerül. Ha az tulipán, akkor tulipánnal. Ha veled, mert kergeted a tulipánért, akkor veled. Ez nem szemtelenség, tök normális kölyökviselkedés, pláne úgy, hogy arra van kárhoztatva, hogy magát foglalja el a kertben, mert nincs bent veletek a lakásban.

Az egyébként baromira nem büntetés a kutyának, ha berakod a helyére. Számára az (jó esetben) a nyugalom szigete, a hely, ahol pihenhet. Marha nagy büntetés, ha oda bezárod :D


Azt tanácsolom, hogy játssz vele rengeteget, tanítsd, neveld, vidd sűrűn sétálni, és engedd be a lakásba. A tulipánokat meg átmenetileg kerítsétek el, vagy legalábbis ha azokat piszkálná, nettó tiltás helyett adj a szájába más játékot, amivel "legálisan" szórakozhat.

2015. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát elhiheted ha rajtam múlna bent lakna a lakásban, de a szüleim nem engedik...:( És pont ezért, amit írtál, hogy a hajlékára való betétel lehet nem jó büntetés, merült fel a kétely, hogy rossz a módszer. Egyébként szokott hisztizni ha beteszem, de pár perc múlva abbahagyja és olyankor kiengedem.

Az, hogy más játékkal helyettesítem a tulipánt nem működik, mert ha rá is harap egy 2 másodperc múlva kiköpi és rohan vissza a tulipánhoz.

Egyébként attól, hogy nem a lakásban van még egész nap kint vagyok vele, és csak akkor rakom be a helyére mikor már elálmosodik a nagy játékban, úgyhogy szinte az ébrenléte egészét velem tölti.:) És naponta megyünk sétára is, foglalkozok vele. Tanítgatom is :) Már tudja az üljt, a feksziket és a pacsit. :) Úgyhogy nem azért rágja a tulipánt mert unatkozik. És tudom milyen az, mikor játékból fogócskázunk. Viszont ez a tulipános nem olyan...

Esetleg tudnál valami nevelési tanácsot is adni?:)

2015. ápr. 14. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja. Várj türelemmel :) A kölykök ilyenek, van egy csomó kellemetlen dolog a csomagban: pisi, kaki, hányás, férgek, rágás, rombolás, ordítás, pórázhúzás, satöbbi. Majd megnő, kicsit lenyugszik, és szép fokozatosan mindenről le fogod tudni nevelni. Bár a vizsla sose lesz neked teljesen nyugis, de azért normálisan még éppen viselkedhet. Mondjuk kertben tartva nem biztos, de ez majd elválik.
2015. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:) Akkor majd előbb-utóbb majdcsak megkomolyodik :)

Egyébként már volt vizslánk, de ő felnőtt korában került hozzánk, úgyhogy nincs nagyon tapasztalat a kiskutyák terén. De igyekszem vele akkor minél többet foglalkozni.:))

A tulipánokat meg inkább akkor leszedem, hogy legalább idebent tudjanak még egy kicsit virágozni :DD

2015. ápr. 14. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs kertünk, de a kutya elöl mindent magasra teszek, amit nem akarom, hogy ellopjon, vagy megrágjon.

A növényeket feltettem asztalra. A nagy cserepes fikusz fámat is elkezdte kiásni, de aztán azt is feltettem egy állványra és azóta csak nyújtózik és nem éri el annyira, hogy tudjon benne ásni.

2015. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!