Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 13 eves kan labrador...

Van egy 13 eves kan labrador kutyam szeretnenk venni egy ujat. Kan legyen vagy szuka?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 15. 12:23
 1/4 anonim válasza:
69%

Én sajnos nem tanácsolnék új kutyát. 13 évesen azért elég öregnek mondható a kutyád, és nem vagyok benne biztos, hogy jól viselné, ha egy új kutyus szaladgálna körülötte egész nap. Egy kiskutya nagyon mozgékony, játékos, sok törődést igényel. A nagynak már nyugalomra lenne szüksége inkább, és az sem esne jól neki, ha elhanyagolnád a kölyök miatt.

Természetesen ha nagyon akarod meg lehet próbálni, de én akkor sem javaslom. Saját tapasztalatom alapján a szukák talán nyugodtabbak.

2015. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem várj még vele. Túl öreg a kutyád ahhoz, hogy új inger érje. Ki tudja, hogy reagál már rá.
2015. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt igazából csak Te látod/tudod, hogy a meglévő kutyusod mennyire türelmes, aktív még, vagy mennyire mogorva, elviselne-e egyáltalán egy másik kutyust maga mellett. Ha igen, akkor szerintem nem annyira a neme számít, mint inkább a vérmérséklete. Bár jó eséllyel inkább egy szukával jönne ki, de talán az is fontos lehet, hogy ne az alom legvagányabb, "legrosszcsontabb" tagját válasszátok. Gondoltál esetleg arra, hogy ne egy kiskutyát vegyél mellé, hanem egy higgadtabb, de fiatal felnőtt kutyát fogadj örökbe? Talán hozzá nem kellene akkora türelem. Sőt, nem egy olyan történetet hallottam, hogy a fiatal kutya még kicsit megfiatalította az időset is.
2015. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még egy kis időt mert az idős kutyád lehet hogy nem bírna egy eleven kiskölyökkel.Am sztem szukaa :)
2015. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!