Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell értelmezni? "....

Hogyan kell értelmezni? ". Patás állatot állandó jelleggel, ebet tartósan kikötve tartani tilos. "

Figyelt kérdés

Megtaláltam a 2016.jan.1-től hatályos kormányrendeletet.

Ugye a még érvényben lévő kimondja, hogy minimum milyen hosszú eszközzel lehet tartósan kikötni.

Pl. közepes testű ebet 8 m-nél hosszabbal lehet csak.


De mit jelent az, hogy tartósan? Ezt ki dönti el?


A kérdés apropója, hogy tele vagyunk rosszindulatú szomszédokkal, és már fel is jelentettek a kutya miatt néhány dologért minket.

Én bizony, amikor pl. jön a vízórás, az elmüs...vagy hasonló, akkor láncra szoktam kötni. Mert bár nem támadó jellegű a kutyám, de annyira örül még a legutolsó csövesnek is, hogy össze-vissza ugrálná és nyalogatná.

Vagy még akkor szoktam kikötni, amikor pl. bográcsolunk és az egész család ott van. De ilyenkor úgy rendezzük be a kertet és úgy terítünk meg, hogy a kutya hozzánk még oda tudjon jönni, de a család többi tagjához már ne. Hiszen nem lenne szerencsés, ha a 30 kilójával ugrálna az öregekre.


(Tudom, tudom...nevelés kérdése minden, ami folyamatban van, de még "friss" szerzemény, fél éve van nálunk, kb. 2 hónapja kezdett kialakulni a kötödés a kutya irányából felénk, a falkasorrend még odébb van)

Ja, egy 5 éves kutyáról van egyébként szó, akinek már megvannak a kialakult szokásai. Nem lesz egyszerű feladat megtanítani a "városi kutya létre"


2015. ápr. 15. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Patás állatot,pl kecskét amikor a nőstény tüzel,kikötik.Illetve ha mondjuk 2-3 napra ki van egy fához kötve egy ló,az se jó.Tehát patást nem tarthatsz úgy,hogy csak kikötöd,kell neki egy beálló,minimum.

Kutyánál az van megszabva,hogy mekkora kutyusnak mekkor kennel/kifutó/kikötésre alkalmas dolog kell.Ez utóbbi amit olvastál ez egy TV módosítás,ami kiegészíti az eredeti TV szövegét,rendelkezéseit.(Amúgy nincs odébb a falkasorrend azt MOST,már mikor megérkezett tudatni kell vele,hiába tündér a lelkem.Ha most nem,később nehezebb lesz,nem csak a falkasorrend kialakítása,hanem úgy általában a nevelése is)

2015. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy a naphosszat kikötött kutyákra vonatkozik. Nyilván, amit te írsz, az nem tartós megkötés, ha nyitva kell hagynom a kaput vagy valami, akkor én is kennelbe zárom a kutyát, hiába nem bánt, de semmi szükségem, hogy a menhelyen találjam meg, az csak elővigyázatosság. Ennyi erővel ebbe is bele lehetne kötni. Tartós megkötésnek szerintem az számít, amikor maximum egy-egy séta vagy egy rövidebb udvari játék idejére engedik el a kutyát, bár a folyamatosan megkötött kutyákkal ilyen téren nem igen szoktak foglalkozni.

De ez csak tipp.

2015. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Más törvényekben le szokták írni, hogy mit értenek tartós alatt. Ebben is biztosan benne van vagy lesz, bele kell merülni.

(Pl. kéményseprő ha jön... a tartós szén-monoxid visszaáramlást jelentenie kell. de mi számít tartósnak ott? hát benne a rendeletben! a kapcsolástól számított 5 perc. Hasonlót szerintem az ebes témában is találni kellene.)


Amúgy pont az általad leírt esetekben megköthető a kutya, nyilván ezekért nem azt írják elő, hogy egyáltalán nem szabad megkötni.

2015. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elsonek igaza van abban, amit a falkasorrendrol mondott. Ha az elso pillanattol tudatod vele, hogy ki a fonok, hol vannak a hatarok, sokkal konnyebb dolgod lehetett volna, mint most, hogy csak fel ev mulva kezded el.


A lancrol meg mar mindent leirtak elottem.

2015. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hülye a megfogalmazás, mint eddig is oly sok helyen. A tartós és az állandó jelleg itt =. Utalni akartak a "szokásos" kutya láncon tartva egy életen keresztül szokásra. Lusták voltak érthetően körülírni, mi tilos, mi nem.
2015. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!