Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat (5eves) egy hónapja...

A kutyámat (5eves) egy hónapja ivartalanittattam. Milyen viselkedési változásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak annyit érzékelek, hogy ha hagynám, egész nap enne :D

2015. ápr. 16. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában nyugodtabbak lesznek, főleg a kanok, ha előtte állandóan csak a csajozáson járt az eszük, vagy a dominanciájukat fitogtatták más kanokkal szemben. Igazából a jellemen nem változtat az ivartalanítás, csak a hormonális eredetű viselkedésen.
2015. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy kanom van, igen... Azelőtt se volt balhes nagyon, bár a többi kant azért kerültük. Most már nem biztos hogy kell? Mennyi idő amíg leurulnek a hormonok?
2015. ápr. 16. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Lassan már várható a nyugodtabbá válás, bár persze a nevelést az ivartalanítás sem helyettesíti. Tehát a balhékat te is erőteljesen tiltsd, ne várd, hogy majd maguktól abbamaradnak.

Vigyázz, hogy el ne hizlald.

2015. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért el van kapva rendesen... Kaját annyit kap, mint ezelőtt :)

Köszönöm a segítséget!

2015. ápr. 16. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Az állandó evés nem az ivartalanítástól van, hanem azért mert fejlődésben van a szervezete, illetve nagyon sok kutyánál egyszerű ösztön, hogy ameddig lehet, addig eszik és még utána is kunyerál.

Az én kutyám 9 hónaposan lett ivartalanítva. Egész kölyökkorában nagyon kajacentrikus volt. Most 15 hónapos és kb két hónapja veszem észre rajta, hogy sokkal kevésbé követeli az ennivalót, vacsoraidőben nem tobzódik körülöttem, hanem lefekszik a helyére és ha szólok neki, akkor jön és jó étvággyal megeszi amit kap.

2015. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsánat, félreolvastam a kérdést. Nem 5 hónapos a kutyád, hanem 5 éves.
2015. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ő előtte nagyon finnyás volt... Amióta két golyóval könnyebb, kajával próbálná pótolni :D de vigyázunk, nem kap többet
2015. ápr. 16. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne azt nézd, hogy az előzőekhez képest mennyit kap, hanem hogy jó kondiban van-e. Ivartalanítás után sok kutyának kisebb lesz a tápanyagigénye, magyarul az addigi adagjától képes elhízni.
2015. máj. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!