Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszoktassam a kutyust a...

Leszoktassam a kutyust a tamadasrol?

Figyelt kérdés

Van egy kinti meg egy benti kutyam. A kinti ugy kinti, hogy nem akar bejonni, pedig szabad neki, mert van macskaajto, ugyhogy szabadon kozlekedhetne, de o kint szeret lenni.


Nagyon orzi a hazat, a semmiert nem ugat, csak ha tenyleg helyzet van. Ha valaki bejon a kapun azt rogton tamadja, gatyanak megy rendesen. Ha ra szolok abba hagyja, de morog. Ha be is mutatom neki a vendeget, akkor nyugi van, szabadon jarhat a vendeg ameddig es ahol kedve tartja.


De ha kimegy a kapun, akkor vissza nem johet.


Ez vegul is jo dolog, nem?


2015. ápr. 16. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Sétáltatni szoktad? Ha ott nem balhes, akkor sztem nagy baj nincs.
2015. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Igen,ez jó dolog,hogy a kutyád őrzi a telket.Ha rászólsz és bemutatod az embert,és ez után nem bántsa és nem is figyeli különösebben,az jót jelent,mivel te vagy a helyzet ura és igy nem is történhet gond.
2015. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, napi 2-3 orat setalunk, plusz neki vannak "kulonorai" amikor az agyat is lefarasztom. Szoval mas baj nincs vele.
2015. ápr. 16. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ezt csinálja. :) Ha jön valaki, el kell neki mondani, hogy "Vendég, nyugi, nem szabad", és akkor némi szimatolással és körülugrálással beéri, de ha nem én engedek be valakit, csak bejön, akkor bizony elkészülhet rá, hogy meg lesz tépve. Egyszer egy vendégünk kiment a kocsijához valamiért, aztán 10 percet állt a kapuban, mert a kutya nem engedte vissza...

Szerintem ez a leghelyesebb, ami egy jó házőrzőtől elvárható. Gazda jelenlétében nyugi van, amúgy meg lélek se be, se ki.

2015. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!