Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti utáljátok a kínaiakat...

Ti utáljátok a kínaiakat azért mert kutyát esznek?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít :( rendesen a piacon úgy vágják le őket mint a csirkéket. Még a lábuk is össze van kötve. Olvastam hogy évente több 10 ezer kutyát vágnak le... Ezt ott kínában senki sem akarja megakadályozni? És mindenki eszi ott a kutyákat, vagy csak páran?

2015. ápr. 17. 11:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

En inkabb azert vagyok duhos, ahogy bannak a levagasra szant allatokkal. Sokkal rosszabb a helyzet, mint itthon.


Nem mindegyik eszik kutyat, sokan tartanak tarsallatkent, ahogy mi is. Valojaban csak egy viszonylag szuk reteg eszik kutyahust.

2015. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Miért kéne ezért utálni őket? Nem rosszindulatból teszik, nem dörzsölgetik a tenyerüket, hogy haha, most jól megeszem ezt a kutyát, aki kedves és okos és imádja az embereket, de én kivéreztetem és elfogyasztom, mert én vagyok az ősgonosz maga. Ők egyszerűen úgy szocializálódtak, hogy a kutya az kaja. Az indiaiak meg minket utálhatnának, mert eszünk marhát, náluk az szent és sérthetetlen. De emiatt nem kell utálkozni, kulturális különbség, ennyi. Ha nem tetszik, ne menj Kínába (meg Vietnámba, ha már itt tartunk, meg úgy általában arra a környékre), és meg van oldva.
2015. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt csak kevesen esznek kutyát ott is. Másrészt ott sokan tartanak háziállatként disznót (ahogy MO.on a kutyákat), és mégsincsenek felháborodva azon, hogy a magyarok megeszik azt is.

Dél-Amerikában a tengerimalac megszokott élelmiszer, ott nem diszállatként tekintik ezeket.

Az iszlám és zsidó vallás szerint nem ehetö a disznó, ennek ellére nem követelik, hogy máshol is meg legyen tiltva a fogyasztások.


Az, hogy hol milyen állatot esznek, a helyi körülményektöl és szokásoktól függ, emiatt bármilyen

csoportot elítélni igen nagyfokú butaság.

Miért akarná bárki is megakadályozni, hogy az ott megszokott fajta állatokat fogyasszák csak azért, mert máshol nem szokás.

Belegondoltál már, hogy Magyarországon évente hány disznót, marhát, birkát, csirkét, kacsát, libát, pulykát vágnak le? Azokat miért nem sajnálod?

2015. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Zsidók se utálnak minket mert megesszük a sertést, indiaiak se utálnak minket mert megesszük a tehenet,marhát pedig ha látnák Magyarországon is milyen barbár módon vágják le őket.. És ha most ők idejönnének lázadozni hogy hogy lehetne megakadályozni a sertés fogyasztást pl?

Utálkozz nyugodtan de szerintem súlyosabb helyzetek vannak a nagyvilágban ha már lázadni van kedved, semmi sem fog változni hidd el hogy feljössz gyakorira és kiírsz egy kérdést.. Vagy mit vársz hogy követőket találsz és együtt megmentitek a világot ?

2015. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

Nem utálom őket, és sosem tudtam elképzelni, ilyen hülyeségért hogy lehet utálkozni :)

Nem fogom ismételni amit a többiek leírtak, mélységesen egyetértek velük.

Én pl. hónapok óta mondom a férjemnek, hogy mennyire szeretnék egy apró malacot háziállatnak, annyira édesek. Ha kapnék egyet, attól még ugyanúgy beledarálnám a nagytesót a bolognaimba, mert ehhez a kajához vagyunk szokva.

2015. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

És én azt írtam ,hogy utálom őket? Nem. Azt írtam hogy TI utáljátok-e őket.

Magamról annyit írtam, hogy idegesít.

Egy kutya akkor is kutya! Sajnálom a többi állatokat is, amiket mi fogyasztunk. Pl volt egy hentes ismerősünk és mikor láttam ahogyan a fejébe lőnek, nyakukba belevágnak... egész végik azt mondogattam, hogy szegény t de sajnálom... De akkor is kutyának a lábait összekötni mérlegre tenni, és ha elég nagy a vásárlóvak akkor egy bárdot a fejébe? Kutya az ember legjobb barátja. Erről ők nem hallottak?

És más országokban miért nem eszik? Ott van egész amerika, ausztrália... csak ez a nép találta ezt ki?

Egyébként mióta eszik? Azt nem tudjátok?

2015. ápr. 17. 12:02
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

Sok szempontból nem szimpatikus a kultúrájuk, a társadalmuk, az értékrendjük, de nem utálom őket. Egyszerűen nem megyek oda. Ahogy előttem is írták, engem sem köpködnek le az indiaiak, ha eszem egy jó marhapörköltet.

Jobban zavar az elmaradottság és közönyből fakadó kegyetlenség.

2015. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Angliában élek, és több indiaival és pakisztánnal találkoztam mint amgol emberrel. Ők jóformán disznó evőnek hívnak minket. És ez IGAZ. Legutóbb pakisztán o.társam látta hogy nem ettem szünetbe és kérdeztte hogy diétázok? és mit szoktam otthon enni? Há disznóhúst.

és rendesen leköpködte az elötte lévő monitort. Meg fújjongott..

2015. ápr. 17. 12:06
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Tudod, van a mondás, hogy ami mozog, azt a kínaiak megeszik, ami nem mozog, azzal meg fűszerezik. Miért pont a kutya lenne kivétel?


Dél-Amerikában meg a tengerimalacot fogyasztják előszeretettel, nálunk meg házikedvenc. Nyúl dettó (bár én azt sem eszem meg, pont az érzelmi töltet miatt). Ló szintén. Magyarországon nem túl elterjedt a lóhús fogyasztása, de Olaszországban nagyon népszerű, pedig azok se barbár nép. A macskát is megeszik.


Nem tudom, a személyes kötődést leszámítva miért lenne más egy kutya leölését végignézni, mint egy disznóét. Az se kevésbé intelligens, mint a kutya. Csak kutyája sokaknak van/volt, házidisznót meg kevesen tartanak, ezért ez nem érinti az embereket olyan mélyen.

Itt egy kicsit az "amiről nem tudok, az nem fáj" hozzáállást vélem felfedezni....

2015. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes kérdés. Az étkezés egyes kultúrákban igen furcsa nekünk, de emiatt nem kell őket utálni. Előttem is írták, h pl az indiaiak meg utálhatnának minket, mert fogyasztunk marhát, ami nálunk szent állat.
2015. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!