Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlanátok kullancsok ellen?

Mit ajánlanátok kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

Van a kutyán Frontline Combo csepp és spray is. Mégsem tudom úgy elvinni sétálni, hogy ne találnék rajta utána kullancsot. Ráadásul ezt az új fajtát, a "tigriskullancsot".


Mindig átnézem/átfésülöm séta után, így eddig sikerült megelőzni a problémát, de tegnap mégis találtam egyet benne, a feje már a bőrében volt (vér még nem volt a kullancsban, tehát régóta nem lehetett benne).

Lassan már sétálni/futtatni sem tudom vinni olyan helyre, ahol ne lennének vérszívók.


Nektek mi vált be? Mit ajánlanátok, ami tényleg véd a kullancsok ellen? Egy golden retrieverről és egy amerikai staffordshire terrierről van szó.


Köszi!



2015. ápr. 17. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg Bravecto tabletta vált be,kb egy hónapja adtam neki és szerencsére nincs gond vele. Kicsit húzós az ára,de nem érdekel a pénz,ha a kutyámról van szó.

3 hónapig véd és nekünk 7500 Ft volt,de a kutya súlyától függ. (30 kg-os)

2015. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, utánanézek!

A pénzzel én is így vagyok, az a legfontosabb, hogy a kutyáimnak jó legyen. :)

2015. ápr. 18. 01:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Használtunk Kiltix nyakörvet 6 hónapig (augusztus-január), parkos, füves területen lakunk, sokat mászkált fűben, kullancs soha nem volt benne. Meglepő mert tényleg nagyon sokat van fűben, mégsem találtam még benne.

Januárban Foresto nyakörvet kapott, azzal sem volt eddig semmi gond. Délelőtt pl mezőn sétáltunk, de nincs benne, szerencsére. Csak azért váltottam, mert a Foresto vízálló, és így esőben is rajta merem hagyni. A Kiltix-nél konkrétan paráztam és stressz volt hogy: most levegyem, és tegyem vissza ha megszáradt a kutya, vagy hagyjam ázni rajta? Ez most megszűnt, csak samponos fürdetésnél válunk meg tőle. :)

Kullancstérkép szerint nagyon fertőzött területen élünk, mégsem volt gond.


Szóval mindkét márkát ajánlom, egyikkel sem volt gond eddig. Bár kutyafüggő.

A Foresto drágább, mert vízálló.

2015. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Mi is inkább mezőre járunk a kutyákkal, ahol idén hemzsegnek a kullancsok! :( Ezért pár hete már nem is viszem őket, de hiányzik nekik.


Lehet, hogy a nyakörv lesz a megoldás, köszönöm! :)

2015. ápr. 19. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!