Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Akutyámba ment egy...

SOS! Akutyámba ment egy kullancs, de amikor ki akartam szedni eltört és egy kis része benne maradt a kutyámba és nem tudom kiszedni. Mit csináljak? Lehet ebből baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem hak meg a de vidd el egy álatorvoshoz.
2015. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kullancs nem törik. Valószínűleg a feje maradt bent. Kicsit gyulladt lehet majd körülötte a bőr, de ki fog lökődni. Figyeld a kutyádat kb 2 hétig. Ha bágyadtságot , étvágytalanságot, stb észlelsz, akkor orvoshoz vidd és említsd meg a kullancsot.
2015. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kilökődik majd magától. A kutyát figyeld, ha bármi változást látsz a viselkedésében (letört, bágyadt) azonnal doki. Figyeld a vizeletét kb. 2 hétig, ha elkezd sötétebb lenni a szokásosnál azonnal doki, mert az elszíneződést vér okozza, miután elkezd sötétedni, rövid időn belül véres lesz a vizelete, amit a babesia/babeosia (nem tudom hogy kell leírni pontosan) okoz és biztos, hogy elviszi a kutyát, ha nem kap kezelést.

(Ez tapasztalat, édesanyámék kutyájában is volt kullancs, anyám megpiszkálta, beletört és elkapta ezt a betegséget, de kapott kezelést még időben, így megmaradt)

De csak, hogy valami biztatót is mondjak:

Sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy nem lesz semmi baja.

2015. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha a feje maradt csak benne akkor semmi baja sem lesz. Viszont ha tapasztalod amit a többiek írtak, akkor vidd el orvoshoz!
2015. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!