Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya illene leginkább...

Melyik kutya illene leginkább hozzám/hozzánk?

Figyelt kérdés

Nem sokára szeretnénk kutyát venni és mivel nagyrészt én gondoznám, én választhatom ki a fajtát.(de attól a család többi tagjának se mindegy, hogy milyen)

Mindegyikünk foglalkozna vele természetesen, anyukámnak labradorja volt, apukámnak több fajta (magyar vizsla,kuvasz, több keverék kutya)

Négyen vagyunk (apu,anyu a 18 éves bátyám, és én-13 éves lány)

Olyan kutyát szeretnék, ami inkább közepes- nagy termetű.

A szőrzete majdnem mindegy, csak azért ne legyen olyan hosszú,mint a skót juhászé.

Kinti kutya lenne, nem nagyon engednénk be a házba.

Jó házőrző legyen, ne engedje meg, hogy idegen bejöjjön.

Kutyasuliba nem vinnénk, de szeretnék neki megtanítani trükköket. (nem olyan bonyolultakat)

Sűrűn vinném sétálni, otthon, az udvaron is jól lefárasztanám. Játszanék vele, mennék vele futni.

Több kutyafajta is megtetszett, felsorolom őket, és akinek valamelyik esetleg van, akkor örülnék neki, hogyha írna róla pár dolgot vagy privátba, vagy itt.

Ezek a fajták nagyon tetszenek (mindegyiknek utánanéztem, sokat olvastam utánuk) : Hovawart, Border collie, Holland juhászkutya, Beauceron, Berni pásztorkutya, Mudi, Belga juhászkutya (tervueren, groenendael), Svájci fehér juhászkutya, Ausztrál juhászkutya (angol springer spániel)


Mindent választ előre köszönök!:)



2015. ápr. 18. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Menhelyi keverék. Rendes tenyésztő amúgy sem ad nektek kutyát csak kinti tartásra, hiszen nem jó szomszédságot akar a kutyájának, hanem igazi családot, családtagot meg ritkán vágunk ki a kertbe vegetálni, ugye.

Az általad felsorolt fajták kevés kivétellel mind igen aktívak, viszont ritkán betörőfogós típusok, és még ritkábban bírják a család nélküli tartást. Ezért mondom, hogy menhelyi keverék, mert a kennelnél még a kerti tartás is jobb, és ott is könnyen lehet nektek megfelelő jellemű kutyát találni.

2015. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
Beagle. Nekünk is beaglünk van, elképesztő kutyusok
2015. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Nekünk volt Berni pásztor kutyánk.Nemrég halt meg. Igazi családi kutya.Tökéletes ,de nem házőrzőnek való és a miénk egy kicsit lusta is volt.Inkább a Schnauzert ajánlom ezekre a célokra. :)
2015. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

A felsoroltak közül amit NEM javasolnék semmiképpen: Hovawart, Beauceron, belga juhászok, border collie.

Ezeknek nem elég, hogy sétáltok, játszotok, szükségük van a kutyasulira, a munkára, feladatokra.

A holland juhász és svájci fehér juhász, ausztrál juhász igényeit nem ismerem.

A mudival is jó sportolni, sokat mozogni, tanulni, de ő még jó lehet.

A berni pásztor lehet ezek közül a legjobb szerintem, bár házőrzésre nem való (bár arra pl. a border sem).

Ezek nagyon különféle fajták, különböző habitussal, igényekkel.

Keveréken esetleg nem gondolkoztok? Trükközni, sétálni, futni ideális lenne, nem kerül 100-200 ezerbe (vagy többe, a ritkább fajták pl. ennél drágábbak), plusz életet is mentenél vele. Csak mert nincs konkrét fajta, amibe úgymond 'szerelmes' vagy, és nincsenek sport, munka céljaid sem a kutyával, így egy keverék is tökéletes családi kutya, társ lehet nektek.

2015. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Belga juhász,tökéletes házőrzésre!
2015. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Bármilyen németjuhász keverék, közép-schnauzer, mudi, vagy mudi jellegű keverék.
2015. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4%
Házörzésre inkább tibeti masztiff. Egy barátoméknak van ilyen kutyája és nem lehet észrevétlenül semmit se csinálni, nagyon éber kutya. Volt, hogy éjjel csendben kimentem náluk a kertbe, a kutya azonnal rohant oda, majd mikor megvizsgált, hogy én vagyok az, kis simi, majd ment vissza pihenni.
2015. ápr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze, tibeti masztiff egy 13 eves lanynak kutyasuli nelkul. Neked is sok eszed van, utolso.

A felsoroltak kozul egyiket sem ajanlom. Vagy nem jo hazorzo, vagy kutyasulit igenyel. Szerintem gondold meg vegig ezt a dolgot.

2015. ápr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Én csak a hovawart kutyusról tudok írni, de igen is ajánlanám neked! :)

Annyira összetett és fantasztikus kutyák, kiegyensúlyozott természettel és egészséggel megáldva. Tipikusan területőrzők, biztos, hogy senki nem jön be a kertbe hívatlanul, de amint látja, hogy ti megengeditek, nem keménykedik. Nagyon-nagyon türelmes, rendkívül jó gyerekekkel is. Viszont azt vedd számításba, hogy hiába szeretnéd otthon tanítani - első kutyának, 13 évesen nem fog menni egyedül. Általában a kutyák is kiválasztanak egy falkavezért, aki azért általában a család vezére is, mivel érzékeli a köztetek lévő kapcsolatot is, igen intelligens. Persze attól még te is meg tudod tanítani alapvető dolgokra, csak gondold át előtte, hogy lesz-e elég időd és energiád rá.

De egy Hovi kutyát igazából egy családtag sem tud kisajátítani, igazi csapatjátékos, legalábbis nálunk mindenkit imádott és elfogadt a parancsot, persze ehhez komoly nevelés kellett - kutyaiskolás. Mellékesen attól, hogy tud dolgokat, még nem biztos, hogy olyan napja lesz, hogy azt meg is csinálja - tud nagyon önfejű lenni. Agresszív és unalmas kiképzéssel semmire sem mész nála. Viszont az is igaz, hogy nálunk elég sok hatás érte - erdő, mező, tó az utca végén. Tényleg sok foglalkozást igényel, nem szeret unatkozni. De cserébe igazi társ és mindig rajtad tartja a szemét. :)

2015. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló vagyok: belga juhászról csak annyit tudok írni, hogy ha nem foglalkozni vele, szegényem kicsit buta tud lenni :D nem akartam megbántani senkit, eddig 3/3 ez a tapasztalat ismerősöknél/rokonoknál.
2015. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!