Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik "sportot" válasszuk?...

Melyik "sportot" válasszuk? Vagy inkább egyiket se?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és lány.Kutyám egy beagle keverék kutyus.Szeretnék neki tanitani:

agility

dogdancinget

mind a kettővl megpróbálkoztunk,de nem tudok dönteni.Igen tudom,hogy közünk nincs és nem is lesz egyikhez se,de jókat szoktam nevetni ahogy bénázunk :).Igazábol semmi célom nincs csupán az,hogy a kutyám mozogjon és növeljem a képeségeit.És ugy gondolom,hgy ez a két sport még közelebb is vinné a kutya-gazdi kapcsolatot.De szeretnék választani a 2 sportközött.Mégis melyik lenne jobb?

Azt is tudom,hogy 13 éves vagyok és még nagyon gyerek,és kiképző kéne ehez.De ,mint már mondtam tényleg csak hobbi szinten üznénk.A kutya okos és gyorsan tanul.

Ha a dogdancinget választanánk trükköket tud.Ha az agilityt válassük akkor a kutyafutaton vannak pályák itthon meg karikaátugrás meg vennénk néhány kelléket.ha találok leakciozva,mert nem szeretnék 100ezreket köteni.Szerintetek egyáltalán folytassuk valamelyiket?Vagy inkább haggyam a kutyám és az én érdekemben?Minden tanácsot szivesen fogadok.

Léccives ne nézzetek le a korom miatt..


2010. febr. 20. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha a kutyádnak annyira sok a fölös energiája akkor az agility. A dogdancing inkább a trükközésről szól.
2010. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem sok a fölösenergiája,mert viszem mindig sétálni.

Köszi a választ.

2010. febr. 20. 21:42
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Egyszerű, amelyikhez tehetsége van. Mindkettő le tudja fárasztani. Ha mindkettő megy neki akkor azt ami jobban tetszik neked. Amúgy iskolába is vihetnéd, vannak egészen megfizethetőek.
2010. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Agillity sokkal jobb
2010. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a válaszokat :)

Én azt vettem észre,hogy mind a kettő megy neki.De nem igazán tudok dönteni,nem tudom melyik miért jobb a másiknál.Ezért is tettem fel a kérdést.

2010. febr. 20. 21:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Agility
2010. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. febr. 20. 21:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy nincs sok értelme agilityzni, hogy nincsen rendes pálya, mert az úgy nem agility ha otthon felállítasz néhány akadályt. Akadályokat meg nem hiszem, hogy veszel, mert nagyon drágák. Trükköket be lehet neki tanítani otthon is, szóval szerintem a dogdancing lenne jó nektek. Viszont ha járnátok kutyaiskolába, akkor az agility is nagyon jó.
2010. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen agility-zni nem tudnánk minden nap,mert minden nap nemtudok menni a kutyafutatóra.Akkor dogdancing legyen??
2010. febr. 20. 22:07
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudtok járni kutyasuliba ahol van agility, kiképzővel, akkor az. Ha nem akkor dogdancing.


Alapvetően az agility nem arról szól h a kutya át tudja-e ugrani az akadályt vagy sem, vagy át tud-e menni a pallón vagy sem. Sokkal többről - amit ha érdekel, leírhatok. És ez kiképző és megfelelő pálya nélkül nem megy.


De a dogdancinget akkor is tudod űzni és jó is ha csináljátok, ha véletlenül elkezdesz agilityzni is. Otthon simán lehet trükköket tanítani neki. Sok eszköz nem kell hozzá - csak egy klikker és a fantáziád. :o)


Sok sikert!

2010. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!