Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újpestiek, be kell jelenteni...

Újpestiek, be kell jelenteni a kutyát? A Tiétek be van jelentve?

Figyelt kérdés
Én tavaly felhívtam a hivatalt, megkérdeztem, mondták nem kell bejelenteni. Azóta eltelt egy év. Most nem tudom hogy állunk. Be kell jelenteni? A Tiétek be van?

2015. ápr. 19. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen,kötelezően be kell!!!
2015. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Hajrá Fradi!
2015. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az „1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről” 42/B § (1) rendelkezik úgy, hogy „A tartás helye szerint illetékes települési, fővárosban a kerületi önkormányzat, illetve a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi önkormányzat ebrendészeti feladatainak elvégzése érdekében, illetve a veszettség elleni oltás járványvédelmi vonatkozásaira való tekintettel három évente legalább egy alkalommal ebösszeírást végez.”


Ezt a bekezdést a 2011. évi CLVIII. törvény 7. §. ( hatályos: 2012. I. 1-től.) iktatta be, amely a kötelező transzponderrel (chip) való ellátást rendelte el, és ennek, az állatorvosok által vezetett nyilvántartásba vételét.

Az ezt módosító 2013. évi CXXVIII. Törvényben a nyilvántartást a helyi önkormányzatok feladatává tették.


Az önkormányzatok jelentős része az összeírást a feladat megjelenésétől számított harmadik év utolsó időszakára hagyta, hagyja.

Jellemzően nyomtatványt kézbesítenek, amelyben az ingatlan tulajdonosának kell nyilatkoznia, van-e kutyája, mennyi stb.


Újpesten polgárbarát megoldást választottak, és az állatorvosi nyilvántartásból vették át az adatokat. Vélhetően ezért kapta azt a választ, hogy nem kell bejelentést tennie.

Az értesítés ez év eleji.

[link]


Természetesen, az időközi változásokat, egyénileg be kell jelenteni.

2015. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen! Akkor nem kell nekem a hivatalba menni, mert állatorvosnál le lett minden rendezve ezek szerint. Köszönöm!
2015. ápr. 19. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!