Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen betegségei alakulhatnak...

Milyen betegségei alakulhatnak ki egy "szaporítótól" vásárolt kutyának?

Figyelt kérdés

A szüleim szerettek volna meglepni egy kiskutyával, ezért vettek nekem 40.000 vagy 45.000 Ft-ért malamutot. Még nem láttam élőben, csak képen, az alapján gyönyörű és nagyon aranyos. A nagyszülei állítólag díjnyertesek, a kicsit egy családtól hozták el, akikre facebookon rákerestem, és látszik, hogy tényleg kutyaimádó emberek. De ugye mégsem tenyésztő, ezért nem szűrték ki a betegségeket. A kutyust mindenképpen meg szeretném tartani, de érdekel, mit tehetnék azért, hogy egészséges legyen? A diszpláziára való hajlamot hogyan lehet kivizsgálni?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. ápr. 19. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Diszplaziara eloszurest 1 ev korul mar vegeztethetsz, de 2 evesen ad megbizhato eredmenyt. Etesd jo minosegu tappal, mozgasd megfeleloen, nem tulterhelve de azert legyen lemozgatva.
2015. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
A diszplázia mellett lehetnek idegrendszeri gondjai, örökletes betegségek, oltatlanságból adódó problémák... a szüleid nagyon felelőtlenek! Attól h valaki imádja a kutyáját még nem jelenti azt, h a tenyésztéshez is ért. Tele vannak a menhelyek gazdára váró kutyával, pont az ilyen emberek miatt, akik csak úgy hozzák le az almokat.
2015. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom...

Az első oltást megkapta, a többit meg intézzük mi neki.

Keresgéltem a malamutok betegségei közt, de nem sokat találtam, szóval reménykedem. A diszpláziát akkor minél hamarabb megpróbálom megnézetni. Egy ilyen ellenőrzés kb. mennyibe kerül? A rendes, "mezei" állatorvosnál is el lehet intézni, vagy ehhez speciális felszerelések kellenek?

A táplálására és a mozgatásra odafigyelek majd.


És köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. ápr. 19. 17:25
 4/5 anonim ***** válasza:
A mezei állatorvos semmit nem ér. Felszerelt állatorvosi rendelőbe kell elvinned, ahol van röntgen.
2015. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4-nek igaza van. Egy rendesen felszerelt állatklinikán tudnak neked segíteni. Annyira nem kell aggódnod szerintem, ami a legnagyobb kockázat az a DP meg az oltások. Esetleg ha az anyja, meg apja egy ágról származnak, az sokat ront a kölyök genetikáján. Az, hogy nincs szűrve, nem egyenesen arányos azzal, hogy tényleg beteg is lesz, persze így megvan a kockázat. Nem kell túlaggódni a dolgokat. Egyrészt már úgyis felesleges, másrészt pozitívan állj hozzá, nem lesz ott semmi baj. ;)
2015. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!