Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ne sírjon...

Mit csináljak hogy ne sírjon és többet aludjon este a kiskutya?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes Csivava fiúnk és esténként alig alszik valamit. Több mint egy hete van nálunk és van saját ágya/kosara amiben esténként alszik. Napközben pedig egy pokrócon a földön játékaival együtt. Napközben akár 6-7 órát is alszik ami persze normális csak azt nem értem este miért nem alszik 1 óránál többet? Egy hét alatt 1 éjszakát aludt át (azt is azért mert oltáson volt)a többin majdnem non-stop fent volt és nagyon aktív és harapdál. Sokat foglalkozom vele bent és a parkban is egyaránt és mégsem alszik este. Mit tegyek hogy legalább 5-6 órát aludjon esténként?

2015. ápr. 20. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne reagálj rá, ha felkel éjszaka, vagy maximum annyira, hogy elég barátságtalanul fektesd vissza a helyére. De semmi olyat ne csinálj, aminek a kutya örülhet (simogatás, kedveskedés, satöbbi), mert azzal csak arra tanítod, hogy ha unatkozik, elég kettőt nyüszögnie és máris ott teremsz, hogy szórakoztasd.
2015. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, hát már most van egy elég erős stílusa és makacs de tudom és igazad van, ilyenkor nem szabad reagálni rá. Próbálok rá hatni és egy kicsit erőteljesebb hangon "rászólni" De semmi hatás még így is. Ezért is vagyok egy kicsit kétségbeesett. De köszönöm válaszod! :)
2015. ápr. 20. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:
A rászólás is reagálás - elérte amit akarsz, vele foglalkozol, ráfigyelsz. Nálunk éjszaka boxban voltak a kölyökkutyák és elég hamar megtanulták, hogy mi a házirend. Ha már egy 9 hetes kiskutya tud irányítani téged, akkor mi lesz később? ezt gondold át....
2015. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Attól tartok én is hogy a későbbiekben hogy fog viselkedni ha most nem változtatok még csírájában. Igaz az is reagálás de egy kicsit negatívabb mert nem tutujgatás, simogatás ahogy az elôzô is írta. Gyakorolni kell ezt is vele és akkor remélem megérti hogy nem játékról van szó.
2015. ápr. 20. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is bepróbálta egy-két kutyám, hogy éjjel nekiállt üvölteni. Először csak nagyon lecsesztem őket, megint megpróbálták. Akkor fogtam a kis grabancukat, és mentek a kádba hideg zuhanyt venni. Nem a legjobb módszer, de hajnal 3-kor mikor a világodat nem tudod, és a kutya ordítására ébredsz, szerintem teljesen jó.

Flakont is hozzávághatsz, ha kezdi a hisztit. Mert ez az esetek nagy részében hiszti, amúgy semmi bajuk, csak unják magukat, és azt várják, hogy szórakoztasd őket.

2015. ápr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mitől negatív? Mert felemeled a hangod, mert morcosan beszélsz hozzá a gügyögés helyett? Neki ettől rosszabb? Megsúgom: nem. Azt érzi, hogy hozzá van szólva, foglalkozva van vele. Negatív akkor lenne, ha azt érezné is és következménye lenne. Vagy ignorálod a viselkedését (amit a legkönnyebben box használattal tudsz), vagy tényleg van következménye is. Enélkül ezt játszhatjátok még egy pár hétig, amíg a nem alvástól nem lesznek idegeid :D
2015. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!