Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van sok kutya gyepiken,...

Miért van sok kutya gyepiken, menhelyeken és állatvédő szervezeteknél?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem: Miért hirdetik az interneten a gazdik,a kutyájukat hogy ingyen elvihető,meg ilyenek? felnőtt kutyákról van szó,valahol 1 kutya van,máshol 2 vagy több

#ingyen #hirdetés #kutya #fajta #fajtiszta #eb #gazda #gazdi #állatvédő szervezetek #ajándékba elvihető.régi gazdi
2015. ápr. 20. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

1) Azért, mert sokan csak a pénzt látják a kutyákban, és ha azt már nem hoz, akkor szépen kirakják az út szélén. Vagy azért rakják ki, mert nem tudják mekkora felelősség is egy háziállat tartása.


2) Mert szaporítók, és az adott kutya valószínűleg egy tenyészszuka ami már kiöregedett, és már nem tudnak vele pénzt keresni.

2015. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Sok a köcsög ember.


1. Nem ivartalaníttatnak.

2. Inkább vesznek túltenyésztett fajtatiszta(?)állatot 100-300 ért,mintsem örökbe fogadjanak 20000-ért.

3. Sok a felelőtlen szülő,aki vesz ebet a pujának aztán 1 hónap múlva a kölyök ráún és kidobják.

4. Rájönnek,hogy pénzbe kerül,az meg nincs mert prolik.

2015. ápr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert sokan még mindig úgy gondolják, hogy a szukának életében egyszer ellenie kell. Aztán nem tudnak mit csinálni a kölykökkel. Vagy épp sikerül valakire rásózni, aki miután szembesül vele, hogy a jószág eszik, szarik és rombol (mert foglalkozva nincs vele) akkor elcsapja a háztól.
2015. ápr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Egy kutya 10-15 év elkötelezettség oly módon, hogy közben a család anyagi helyzete, illetve a jogi szabályozás "dinamikusan változik". Ha a kutya tartására nem megoldható, a sorsa megnyugtatóan nagyon nehezen megoldható.

Ehez jön az, hogy rengeteg az ivaros kutya.l, amelyek időnként kölyköket hoznak létre. A keverék kölykökből is sokkal több van, mint a kereslet.

Ősszességében szerintem ehhez képest a kidobott " tenyészkutyák" száma nem olyan jelentős.

További gond, hogy amennyiben valaki vesz magának egy kutyát és kiderül, hogy a gazda számára az állat viselkedése nem elfogadható nincs lehetősége az állat további sorsáról gondoskodni (lenne, de drága és sok utánajárás).

A menhelyek szinte emberfeletti munkája miatt az utcán élő állatok száma viszonylag alacsony, de ennek az az ára, hogy a menhelyek tele vannak

2015. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert az ivartalanítás hiánya és a nemtörődöm gazdik miatt sok a felesleges kutya,akiknek a nagy részét,ha kölyökként el is passzolták,idővel megúnja és kidobja az új gazda.
2015. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

1, Sok a felelőtlen ember, aki nem foglalkozik azzal mi lesz a kölykökkel, csak olyan cukik így kell a háznál, hogy a gyerek élvezze. Amikor már 6-8 kölyök rohangál a háznál, rág, rombol és sokba kerül a tartása akkor kezdenek azon gondolkodni, hogy mi lesz a kölykökkel. Erre sok buta embernek az a megoldása, hogy kirakja az út szélére, mert akkor már nem neki kell foglalkozni velük, nem az ő gondja, pedig miatt születtek a világra. Olyan is van, hogy nem foglalkoznak egy kutyával, megszökik, vemhesül aztán a gazdájának nincs annyi esze, hogy vemhesen is lehet ivartalanítani, hanem hagyja megszületni őket, aztán kiteszi dobozban egy menhely elé, és büszke magára, hogy nem fojtotta meg őket. A másik opció, hogy pénzforrást lett a "gazdi" a szukájában, elleti folyamatosan, mert sajnos sokan csak a pénz részét nézik egy kutyának, és nem akarnak tenyésztőtől venni, a szerződést a menhellyel "büdös" aláírni így keresik a fél áras 30-40 ezer Ft-os kölyköket a neten. Egyszer egy hétig figyeld ezt az oldalt és számold meg hányan kérdeznek az apróhirdetési oldalon szereplő, olcsó kölyökről......

2, A felnőtt kutyákért már senki nem akar fizetni, senkinek nem kellenek. Ez azért van mert félnek attól, hogy milyen neveletlen vagy rossz szokásokat hoz a kutya vagy az ordító gyereknek otthon csak a cuki kölyök kell. Nem mérlegelik, hogy a felnőtt kutya már sok esetben szobatiszta, nem rombol annyit, kifejlődött személyisége van, nem fog már nőni, pontosan látszik mi lesz belőle stb. Ha nincs kereslet a felnőttekre, akkor nem kínálhatják őket pénzért mert csak a "nyakukon marad". Az is gyakori, hogy befogad egy család egy kölyköt vagy ami még rosszabb ajándékba kapták és rájönnek, hogy nincs idejük, engergiájuk, pénzük egy kutyára így igyekszenek megszabadulni tőle.

2015. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert önző az emberek 90%-a. A maradék 10 pedig harcol a kidobott kutyákért...Meg mert kell a gyereknek kölyökkutya karácsonyra, de felnő, iskolába félév/évvége, nincs idő rá, megrágja anyuci krokodilbőr csizmáját, vagy fellöki a nagyit ÖRÖMÉBEN, hogy szerethet valakit, erre benyomják a sintértelepre..


Mondjuk az ellen nincs kifogásom, hogyha valaki tenyésztőtől vásárol, mert valahol még is csak jobb, mint a szaporító. Például ott van a barátom, ő eddig egyszer vett kutyát, tenyésztőtől, 6 hónapig kereste az álomkutyát az álomkennellel. És valószínűleg ha újra kutyája lesz, akkor kennelből fog választani, mert van egy fajta, amit közelebb érez magához, de szerencsére nincs túltenyésztve, így nincs is a menhelyeken, gyepmesteri telepeken. Szerintem ez korrekt. Élete 10.hetes korától élete végéig vele volt, mindent megadott neki, többet költött a kutyára egy hónapban, mint saját magára. Én 2 kutyát fogadtam örökbe, egyik, félévesen került hozzám, az utcán tengődött, és akkor még kamaszként "csak 1 hétig legyen nálunk, amíg a menhely fogadja"címmel behoztam a lakásba. Aztán persze nem szóltam a menhelynek, mert tudtam, hogy anyám ellágyul:D:D

A másik kutyát pedig azért vettem magamhoz, mert kinézték már maguknak a feketék, és senki más állatbarát nem tudta hazavinni (kutyázik rendesen)..nem volt kérdés, hogy hazajön-e. Persze, van velük baj, és néha képesek pont a legrosszabbkor rosszalkodni, feltartani, de soha nem gondolnék ilyenre, hogy bármilyen okból is leadjam vagy elaltattassam. Ketten vannak, nem jönnek ki egymással, így hát cserélgetem őket, melyik van kint, melyik bent. Nem érdekel, hogy mennyi teherrel jár, hogy nem lehet egyszerre sétálni vinni őket, stb, megígértem nekik első nap, hogy életük végéig mellettük leszek, és bármi másról lemondok,csak róluk nem:)


Az a baj az emberekkel, hogy hiába papolsz nekik órákat,hogy mennyire sok a kidobott halálra váró kutya, hogy sok kutya megszületik a menhelyen, és ha nem fajtiszta, esetleg van benne egy kis hiba is, vagy eleven ilyesmi, akkor nagy esély van rá, hogy a menhelyen is hal meg, úgy, hogy soha nem tudja meg, mi az a szeretet, és gazdi. És minden idővesztés után ezek az emberek fogják, felmennek a jóFogásra, és vesznek egy kutyát 10.000 Ft-ért mert olcsó és mert fúdejó. Aztán persze betegek lesznek...rokonaim is így jártak, nekik ráadásul ideggyenge is, ténylegesen, baj van a lábával, a gyomrával, és satöbbi..de szerintük ez a normális, nem értik, hogy szaporítás miatt ilyen...

Nekem is van kedvenc fajtám egyébként, és biztos, hoyg lesz is egyszer olyanom. Vagy fajtamentőktől, vagy tenyésztőtől. De semmiképp nem szaporítótól. Régebben direkt írogattam szaporítóknak, meg itt is gyakorin, hátha magukra veszik a sértést, és elgondolkoznak, de még nekem álltak, mintha az lenne a bölcs, amit ők csinálnak..

2015. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sajnos azért mert sok a nem normális ember aki kidobja szegény kutyákat és meg megkínozza legszívesebben én is ugyan azt tenném azzal aki ezt csinálja szegény állatokkal :(
2016. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!