Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutyáról a legfontosa...

Shar pei kutyáról a legfontosabb dolgok?

Figyelt kérdés

Most fogok kapni egy 7 hetes shar pei kiskutyust, de nem tudok elég sok mindent még...


Kiskorában 1 nap kb mennyi tápot kell adni neki?

hány hónapos korában lehet adni neki húst meg ilyesmit? (tudom hogy csirkehúst soha életében nem ehet)

Hogy tanítsam meg legegyszerűbben hogy szobatiszta legyen?

Hány hónapos korában lehet már kivinni utcára, szabadba?

Hámot vagy nyakörvet vegyek neki?


Köszönöm szépen előre is!



2015. ápr. 20. 15:28
1 2 3
 1/24 bollocks ***** válasza:
80%
Tudatlanságoddal kinyitottad Pandora szelencéjét. Sok sikert!
2015. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ettől a frappáns választól sokkal többet tudtam meg! :)

Aki tud legyen szíves segítsen! :) Köszönöm:)

2015. ápr. 20. 15:36
 3/24 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 compactegon ***** válasza:
100%

szia.

először is 8 hetes kor előtt elhozni törvényellenesnek minősül, csak szólok. bár gondolom valami szípis kutya csóri, ugye?

"csirkehúst soha nem ehet"- hát már miért ne ehetne (ha nem allergiás rá)?

a 3. oltás után már kiviheted. hám vagy nyakörv, ezt neked kell eldöntened.

inkább az örökletes betegségekkel, illetve a jó szocializációval kezdj el foglalkozni. elég tökfejű kutyák, ismertem jópárat.

2015. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Hacsak nem akartok törvényt sérteni, nem fogsz 7 hetes kiskutyát kapni. 8 hetes koráig az anyjával és a testvéreivel kell maradnia, és csak chipezve kerülhet új gazdához.

Ha normális helyről lenne, nem szaporítótól, az általad kérdezett információk nélkül a kezetekbe se adná a kutyát. Adna vele tápot, megmondaná, hogyan etessétek, és elő lenne nevelve félig szobatisztára.

És ugye fel vagytok készülve arra, hogy több törzskönyves kölyök árát is ki fogjátok fizetni az állatorvosnál? A shar pei egy elég beteges fajta, műttethetitek majd a szemét, a bőrét, vehetitek a hypoallergén tápokat, csak mert az elején spórolni akartatok rajta.

2015. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 bollocks ***** válasza:
100%

Elnézést, hogy beletiportam a kis lelkedbe. Parancsolj, következnek a normális válaszok.


1. Ha 7 hetesen kapod, akkor az nem shar pei lesz, hanem shar pei jellegű keverék egy mocskos szaporítótól. A törvény szerint a kutyának 8 hetes koráig az anyja mellett a helye, általában a tenyésztők inkább 10-12 hetes korukig nem adják oda a kölyköket. Tegyetek félre legalább 200 rugót az esetleges egészségügyi problémákra (a két szemműtét így szinte garantált). Remélem jó befektetés volt.


2. Minden tápon rajta van az adagolás. A táptól függ, hogy mennyi kell belőle.


3. Miért ne ehetne csirkehúst? Hogy mikortól lehetne adni, azt nem tudom.


4. 2-3 óránként leviszed, ha pisil-kakil, megdicséred. Ezt megcsinálod minden nap a következő pár hónapban (a 2-3 órát lassan lehet növelni), és meg is tanulja


5. A szobatisztaság megtanulásához az első naptól kezdve vidd le, de csakis kutyák által ritkán látogatott helyre, és ne hagyd, hogy bármit felegyen. Mivel szaporított keverékről van szó, valószínűleg nincsenek oltásai és chipje sem, úgyhogy első nap sétálj el az állatorvoshoz is egy köteg pénzzel (állatorvostól függően olyan 10-15000-re saccolok).


6. Nyakörv.

2015. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Utolsó válaszoló: Nem értem, attól hogy még nem tudok minden információt, tisztában vagyok vele, hogy milyen kényes és beteges kutya! Nem tudom Ön hogy és mit csinál a kutyával, ha olyan megfordul egyáltalán a fejében hogy az egyetlen kutyánkon spórolnánk, hogy később majd vagyonokat fizessünk érte!! Szerintem mindenki magából indul ki...

Már volt egy shar peiünk csak ő már idős volt, és befogadtuk, hogy gondját viseljük és ne pusztuljon el!

Élt még jó pár évet az életéből, miután hozzánk került, pedig reménytelen eset volt.

Nem, nem csóri kutya, de azt mondta a gazdája, hogy 7 hetesen már odaadja, mert mindegy már az az 1 hét... Ezek szerint nem. Várunk még 2 hetet, aztán elhozzuk!

2015. ápr. 20. 15:51
 8/24 A kérdező kommentje:

Legutolsó válaszoló: Köszönöm, végre megtudtam amit akartam!

Tényleg köszönöm!:)

2015. ápr. 20. 15:57
 9/24 bollocks ***** válasza:
100%

Először is az interneten vagyunk, kérlek ne magázódjunk.

Ha 7 hetesen odaadnák mindenféle felvilágosítás nélkül, akkor garantáltan szaporítótól vennétek és nem tenyésztőtől. Olvass utána a különbségeknek. És ha onnan veszitek, akkor bizony a fenti helyzet áll fenn. Ha van lehetőségetek, mondjátok vissza az üzletet, és keressetek egy tenyésztőt, másképp nagyon csúnyán ráfizettek, és cserébe a kutyátok szenvedéseit is végignézhetitek.

2015. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat azt elfelejtettem említeni, hogy még csak telefonon beszéltünk az emberrel, majd a héten megyünk el megnézni őket, akkor valószínűleg el fogja mondani, de mivel még nincs nálunk nem is volt mikor elmondja :)

Majd megkérdezzük tőle is, hogy fajtiszta-e meg minden fontosabbat, elméletben tenyésztő de ki tudja már...

Köszönöm még egyszer, és bocsánat a magázódásért! :D

2015. ápr. 20. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!