Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi póráz vagy sima póráz?

Flexi póráz vagy sima póráz?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam és miért? Előre is köszi!

2015. ápr. 20. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha szükséges még nevelni a kutyát (pórázfegyelem, általános engedelmesség, tiltás, behívás, ültetés, akármi), akkor sima. Ha tutin működik, de valamiért mégis akarsz rá egy tök felesleges pórázt rakni, akkor flexi :)
2015. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
46%

Sima.

A flexi sokszor nem látszik. Baleset veszélyesebb.

2015. ápr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is a simára szavazok, főleg ha a kutya még nevelésre szorul.

A flexi nem csak a környezet számára lehet balesetveszélyes, mert nem látszik, de a kutyára nézve is. Ha nagytestű, akkor azt az 5-8 m szalagot szinte le is tekeri mire kapcsolsz, és ha teljesen letekerte, vagy hirtelen megállítod, akkor a kutyát nagyobb erővel rántja vissza, mint egy sima póráz. Tehát nagy testű kutyához különösen nem ajánlott az automata póráz.

2015. ápr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez attól függ,hogy mien kutyád van és mire szeretnéd használni a pórázt.Ha csak az utcán sétáltatásra,akkor szerintem jobb a sima.Ha pl a nagytestű kutyád a flexivel elszalad,és nem veszed időben észre,könnyen el is ránthat.A sima pórázt ráadásul könnyebb vinni.
2015. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sima. Mert azzal lehet normálisan irányítani, nevelni, sétáltatni egy kutyát.
2015. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha sétára tanítod, utcán viszed, stb, akkor sima, viszont túrázáshoz, parkban, ha futtatod, könnyebb flexit használni, ez inkább kistestű kutyuknál jó
2015. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Simával könnyebb megtanulni a pórázfegyelmet, és könnyebb irányítani a kutyát, még ha nem is valami rángatós módszert választasz, mert hát a flexi egy nagy bumszli, szerintem állati kényelmetlen az embernek.


De azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy flexit csak teljesen fegyelmezett kutyára érdemes tenni. Jó szolgálatot tehet, amíg nem teljesen behívható a kutyád, és nem tudod minden nap kivinni a puszta közepébe elengedni. Behívás gyakorlására és irányíthatóság növelésére is teljesen jó. Két dologra kell figyelni: legyen végig szalagos (az látszik és nem vág), és 10 kg-os kutyára ne vegyél 20 kg-os kutyának valót, mert azt nehezebb húzni, a kutya jobban beletanul a húzásba.


A másik, hogy ha kiengeded a kutyát a flexi végére, akkor tégy úgy, mintha nem lenne összekötve veled: ne engedd befordulni a sarkon, hanem hívd vissza, figyelj rá, kommunikálj vele és ne szó nélkül csévézd be stb. Fontos még, hogy ne engedd össze így más kutyával - de ha sima pórázon vagy "szabadon" lenne, akkor sem lenne szerencsés.


Szerintem a flexi remek kiegészítője a városi kutyatartásnak, hiszen nyilván felelőtlenség lenne minden póráz nélkül vinni a kutyát forgalmasabb helyen, viszont jól használva megadja a szabadság érzését és sokkal inkább kommunikálsz a kutyáddal, mint a sima póráz esetében (ha úgy használod, ahogy írtam).


Nekem egyébként mindkettő változat van, sima pórázt elég olcsón lehet szerezni, nem kell vagy-vagy megoldásnak lennie. Szóval szerintem mindkettő.

2015. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem nagytestű a kutyád é megnevelted én a flexire szavazok.

Egy kutyának szüksége van arra, hogy felfedezze a környezetét úgyhogy én az enyémet (bullterrier) mindig flexin viszem.

Ritkán sétálunk mert kertes házunk van de ha sétálunk akkor így kielégítheti szaglászási vágyait.

2015. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!