Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász és tibeti...

Kaukázusi juhász és tibeti masztiff keverék kutyákról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy hirdetésben láttam őket, és teljesen elvarázsoltak, pedig alapból egyik fajtáért sem vagyok oda.

Attól félek csak, hogy mit eredményez ez a két nehéz jellem keveredése. Jelenleg még kiskutyák, de látom, hogy hatalmasra fognak nőni. Olvasgattam a két fajtáról, de érdekelne, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata, esetleg véleménye.

Én elsősorban egy hűséges társat szeretnék a kutyában, akit vihetek sétálni, lehet vele játszani, tanítgathatom.

Tudom, hogy mindkettő fajta hajlamos az agresszióra, de ezt ki lehet belőlük nevelni? Hogy ne bántsanak senkit? (Nem a házőrzésre gondolok, amikor egyedül van, hanem ha pl. valaki odamegy és meg akarja simogatni.)


Nagyon köszönöm előre is, ha kicsit kisegítetek!


2015. ápr. 20. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
neveléssel szocializálással lehetséges, de ez a 2 faj igen termetes és félelmetes, ez amolyan új faj létrehozása kísérletnek tűnik nekem
2015. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

Ha játszani meg tanítgatni kell kutya, akkor ne ilyen típusú keveréket válassz, mert nem lesz benne sokáig partner, és kínszenvedés lesz mindkettőtöknek a mindennapi élet.

Ha félsz attól, hogy a kutya agresszív lesz, akkor sem a legjobb döntés, mert ha egyszer véletlenül rámorran valakire, te meg ahelyett, hogy adnál neki egy atyai pofont, hogy "ne csináld fiam, mert hülyeség", betojsz, és rájön a kutya, hogy agresszióval kontrollálhatja a környezetét, akkor abból lehet baj.

2015. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!