Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy ha a...

Mi lehet az oka, hogy ha a kutyámat a nagyiéknál hagyjuk egy fél napra, másnap hajnalban, vagy reggel hányni fog?

Figyelt kérdés
Már rákérdeztünk náluk, hogy kap-e másik kaját, vagy eszik-e egyáltalán, elvileg ezekkel kapcsolatban minden rendben. Lelki dolog, vagy lehet, hogy mindig ott nyel be valamit?? Volt már hasonló tapasztalatotok?

2015. ápr. 21. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamit biztos kap, vagy talál, amit megeszik és nem jó neki. Ha lelki dolog lenne, nem másnap jönne ki rajta.
2015. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tuti,hogy valamit megeszik. Nincs ott valami mérgező növény?
2015. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamit pedig eszik vagy iszik, ami nem tesz jót neki. Lehet, hogy adnak neki egy kis rágcsát, jutalomfalatot, amit nem ők nem is vesznek étel kategóriába, mert hogy nem sok. Vagy esetleg egy másik állat etetőjéből (disznó nincs?) eszik össze valamit.
2015. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én anyósomnál hagytam a kutyát délutántól-hajnalig, és másnap fosott-hányt, minden baja volt, akkor megesküdött mindenre, hogy ő semmit nem adott neki azon kívül, amit kiraktam, hogy majd az legyen a vacsorája. Na majd sokkal később elszólta magát, hogy hát "úgy nézett és ő úgy sajnálta" szóval adott neki a saját kajájából is, adott neki plusz kutyaszalámit is, de még a sütijét is megosztotta vele... hát én azóta nem venném készpénznek senki adott szavát, ha azt mondja, hogy nem adott enni semmi különöset a kutyának.
2015. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mást is kap, mint amit bevallanak. A barátnőm csivavája majdnem belepusztult, hogy az anyja naranccsal etette, mert olyan édesen kérte. A két kilós kutya megevett két narancsot, estére elöl-hátul sugárban jött belőle minden. 2 nap kórház, sok gyógyszer, és infúzió után megmaradt.
2015. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de a nagyiéknak és anyóséknak egyszerűen nem szabad elhinni, hogy nem adtak a megbeszélteken kívül mást a kutyának. Nekünk is volt már, hogy megesküdtek, hogy nem adtak semmit enni a kutyának. Nem tudtam mire vélni, hogy miért hány, vagy miért tojik óriásit a barfos kutyám. Aztán csak elszólták magukat, hogy táp, jutalomfalat, szalonnabőr stb (mondjuk utóbbitól nyilván nem lett baja, de ha megkérek valakit, hogy ne adjon semmit...). Persze nem kizárt, hogy tudtuk nélkül evett meg valamit, de valószínűbb, hogy etették, csak nem mondják meg. Ez a viselkedés kódolva van minden nagyszülőbe/anyósba. Ha nem szólsz érte, ugyanúgy folytatódik, ha meg szólsz, akkor szintén - ha más nem, akkor csak a rosszalkodás izgalmáért.
2015. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is etetik valamivel, amit nem vallanak be. Meg kellene értetni velük, hogy a kutyád egészségével játszanak, viselkedjenek már felelős ember módjára.
2015. ápr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látom, hogy elég egyértelműek az álláspontok. Bevallom én is erre gyanakszom a leginkább, és elég sajnálatos, mert mivel nem lehet velük beszélni, felülírják úgy is, hogy mi a jó, vagy mi a nem jó a kutyának, egyetlen megoldás, hogy nem visszük. :( Pedig néha jó segítség lenne.
2015. ápr. 22. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!