Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya etetése? (Kérdésed túl...

Kutya etetése? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy kutyabarát, sose volt kutyám.


Most átmenetileg egy olyan családi házban lakunk ami a családunké és több egymástól teljesen független lakás van kialakítva benne közös udvarral. Unokatesómnak van egy németjuhász kutyája. Úgy veszem észre, hogy nem viszik túlzásba az állat etetését és nem a megfelelő ételeket adják neki.


Sajnálom nagyon az állatot, vettem neki már száraztápot, illetve olyan ételeket amik még nem romlottak, de mi már nem eszünk meg odaadom neki.


Szeretnék venni csirkefarhátat, mert emlékszem, hogy nagymamám régen mikor még élt és volt náluk kutya, azzal is etette.


Viszont nem tudom, hogy kéne odaadnom. Mama úgy emlékszem megfőzte. Ebben szeretnék tanácsot kérni.


2015. ápr. 21. 11:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon pici kutyám van,csontot nem adok neki,de meg szoktam főzni sima vízben a csirkefarhátat,és leszedegetem neki róla a husit.Te nyugodtan add neki a csontot is,ő meg tudja enni,és örülni fog.
2015. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

A barf (és prey) nyers etetésnek megvannak a maga szabályai. Szárnyas csontos-húst mindig csak nyersen szabad adni, mert főzve szilánkosra törik a csont! Nem szabad főzni,ezért van az, hogy a húslevésből,sültekből megmaradt csontokat sem szabad adni a kutyának. Ellenben a disznós muszáj főzni, mert van egy halálos betegség kutyákra ami csak így veszélytelen.

Mielőtt nekiállsz rendszertelenül és összevissza etetni a kutyát beszéld meg a gazdájával, és együtt találjatok ki valami megoldást.

A kaja maradékok (értsd: ami nektek már nem kellő, hulladék, moslék) neki sem kielégítő, mint ahogy a bugyuta kutyanévvel ellátott, filléres tápok sem. Nem az a lényeg, tele legyen a kutya gyomra, hanem, hogy megfelelő étrend legyen neki biztosítva. Attól, hogy rizzsel, olcsó táppal, esetleg virslivel stb. eteted semmivel nem jobb neki, max. kevésbé lesz éhes.

2015. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Unokatesómról azt kell tudni, hogy hetente jó ha heti 2 napot otthon van! Akkor ad enni a kutyának. Általában maradék főzeléket és kenyeret. Az állat megeszi. Azt, hogy az jó neki vagy sem nem tudom.


Leszarja a kutyát, beszéltem vele, nem érdekli, sőt örül neki, hogy etetjük. Volt aki befogadta volna, de nem adta oda neki, mert, hogy kölyök kora óta megvan...


Szeptember óta nem vitték ki a kutyát a kertből! Ránk nem hallgat, így sétálni elvinni nem merem, nem tudok garanciát vállalni a kutyáért.


Játszani a kertben alkalmanként szoktunk vele labdázni, de nem túl sokat, mert mi meg nagyon keveset vagyunk otthon.


Tényleg köszönök minden tanácsot, ötletet. Próbálom megfogadni.


Annyira zavar, hogy nem lehet érdemben fellépni a felelőtlen állattartókkal szemben:(

2015. ápr. 21. 13:05
 14/30 anonim ***** válasza:
50%

Semmiképp se főzd meg. Hogy miért ne, arról rengeteg anyag van a neten. Viszont, ha csak farhátat kap, az nagyon csontos, lehet, hogy túl kemény lesz a széklete.

Tápot nem érdemes a nyerssel keverni.

Azt kéne eldöntened, hogy mennyi időt és pénzt tudsz a kutya etetésére fordítani. Ha nagyon kevés az időd, akkor egy jó ár-érték arányú táppal könnyebb (brit, josera, markus mühle). Ha kevés a pénzed, de van időd, akkor facebookon vannak preyes és barfos csoportok, meg a nyesedékhús kutyáknak csoport, itt nagyon olcsón lehet megfelelő húsokhoz jutni.

2015. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Őszintén nem az én állatom, nem szeretnék túl sok pénzt beleinvesztálni, tudom most ettől elég önzőnek tűnök.


Elég ellentmondásos válaszokat kaptam, lehet inkább a gazdájára hagyom az etetését, akármennyire is sajnálom a kutyát.

2015. ápr. 21. 13:23
 16/30 anonim ***** válasza:
50%
Az ellentmondást kb 1 perc googlezással fel tudod oldani. De nem akartam elvenni a kedved, ha tényleg heti 2x kap a kutya főzelékmaradékot, akkor a napi farháttal is sokat emelsz az életszínvonalán... plusz egy kis húslé mondjuk, néha tészta. Csak ne főzd meg a farhátat, komolyan ne.
2015. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
10-es! Ugye nem gondolod komolyan, hogy minden nap valaki csirkehússal etesse a nagytestű kutyáját? :)
2015. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Utolsó, a 10# igaza van nálunk is csak nyers hús van táp másfél éve nincs! Vannak kistestű és nagytestű kutyák itthon. Azóza erősek székletük remek a pályán és a kiállításon is jobban teljesítenek!!! Közérzetül is jobb és vallom h azóta van ennyi beteg rákos kutya amióta bombázzák a tápokkal!
2015. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Nos, nézzétek: Nekem van egy tacskó keverék kiskutyám. Most tölti a 13. életévét. Egy éves korától mindig, rendszeresen, heti egyszeri-kétszeri alkalommal evett csirkecsontot, mindenfélét. És hozzá mindenféle főtt zöldséget, rizset, krumplit, főtt tésztát, karfiolt, főtt tengerit, főtt borsót, főtt tojást, naponta egy 15 centis száraz kenyérhéjat. Az orvos megjegyezte, hogy ebben a korban még mindig gyönyörűek a fogai, és nincs rajta fogkő. Hát ezek a tények, de mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja.
2015. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Azoknak, akik lepontoztak:

Állatorvosi rendelők és tenyésztők honlapjáról származó vélemények:


"Milyen csontot ehet tehát a kutya?


Kaphat nyugodtan főtt/sült csirke/liba/kacsa/pulyka farhátat, ezek sok húst is tartalmaznak, szénhidráttal és zöldséggel adva vacsorára alkalmasak,"

[link]


"A nyers, csontos hús egyéb veszélyeket is rejt, a szilánkosan törő csontok, pl. csirkecsont, sérüléseket okozhatnak a szájüregtől kezdve a bélcsatorna teljes hosszában. Bizonyos „ügyetlen” formájú csontok, ide sorolhatjuk pl. a nagyobb csigolyákat, egészben lenyelve bélelzáródást és a kedvenc kutya halálát is okozhatják.(Alapos főzés után a farhát az előbbieknél kevésbé kockázatos.)"

[link]


"Mit adhatok a kutyának?


Főzött csirke farhátat, főtt csirkemellet, főtt pulykamellet, főt sertés és marhahúst, főtt burgonyát és rizst, főtt tésztát, párolt zöldséget, reszelt almát, répát, főtt répát, sült zsírt, főtt tojást, sajtot, joghurtot, túrót, tejport, gabona pelyhek, korpák (főzve). A takarmányt ízletesebbé tehetjük húsleveskockás vízbe való beáztatással, vagy zsír/olaj kiegészítéssel. "

[link]


" Emellett heti 1-2 alkalommal javasolt a házi koszt is, farhát, vagy egyéb aprólék megfőzése tésztával vagy rizzsel. (Krumplit tilos) Nagyobb áruházakban, vagy henteseknél fillérekért vehetünk sertés lapocka csontot, vagy lábszár csontot, ami megfőzve szintén nagyon izletes és jó hosszú időtöltés. "

[link]


"A kutyáknak problémát okozhatnak a szárnyasok (és más kistestű állatok, például nyúl) csöves csontjai. A lapos csontokat (pl.:farhát) nyugodtan ehetik, különösen akkor, ha megfőzik őket. Nagyobb állatok (pl.: marha) lábszárát, karcsontját, lapockáját..."

[link]


És még sorolhatnám...

2015. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!