Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya etetése? (Kérdésed túl...

Kutya etetése? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy kutyabarát, sose volt kutyám.


Most átmenetileg egy olyan családi házban lakunk ami a családunké és több egymástól teljesen független lakás van kialakítva benne közös udvarral. Unokatesómnak van egy németjuhász kutyája. Úgy veszem észre, hogy nem viszik túlzásba az állat etetését és nem a megfelelő ételeket adják neki.


Sajnálom nagyon az állatot, vettem neki már száraztápot, illetve olyan ételeket amik még nem romlottak, de mi már nem eszünk meg odaadom neki.


Szeretnék venni csirkefarhátat, mert emlékszem, hogy nagymamám régen mikor még élt és volt náluk kutya, azzal is etette.


Viszont nem tudom, hogy kéne odaadnom. Mama úgy emlékszem megfőzte. Ebben szeretnék tanácsot kérni.


2015. ápr. 21. 11:52
1 2 3
 21/30 sippara ***** válasza:
82%
Utolsó, hány linket hozzak, ahol ajánlják a kutya elletését, a pedigreet és chappit, a kizárólagos, séta és minden nélküli kerti tartást? Attól, hogy valami le van írva, még nem feltétlenül valós - fokozottan igaz ez random netes oldalakra.
2015. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

9! A kutya nem tud szalmonellával fertőződni!!!


Én most tértem át a Brit premium tápra, nyáron nem főzők a kutyának. Néha kap nyersen farhátat. Télen megfőzőm, és kutyáknak való tésztát teszek bele neki.

2015. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Egyébként egyáltalán nincs egységes álláspont a kutyák etetésével kapcsolatban! Az egyik orvosi oldalon valamit írnak, egy másik orvosi oldalon annak pont az ellenkezőjét írják! Tehát, ha valaki pontos etetési recepteket akar keresni, garantáltan nem fog találni egyet se!
2015. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Sippara


Én is tudok ilyen szélsőséges véleményeket, weblapokat, de itt azért messze nem erről van szó. Csak arra akartam rávilágítani, hogy az etetésben nem csak egy módszer lehet a megfelelő. Ezért írtam én, hogy főzve és nyersen is adható csirkehús, amiért gyönyörűen le lettem pontozva. És az előttem válaszolónak abszolút igaza van. Nincs egységes álláspont, ezért mindenkinek a saját felelőssége, hogy hogyan tartja a kutyáját.(mellesleg a kutya igényeitől, egészségi állapotától is nagyon sok függ) Én nem kevés weboldalt, cikket olvastam végig, több állatorvossal beszéltem és kiválasztottam a szerintem leginkább megfelelőt. Ennek ellenére én sem állítom, hogy biztosan ez a legjobb és nem pontozgatok le senkit azért, mert más véleményen van. Nem vagyok annyira elszállva magamtól, nem tartom magam annyira képzettnek, hogy más orvosok, szakemberek, tenyésztők véleményét, kutatásait, tapasztalatát felülbíráljam. De úgy látom nem sokan vagyunk ezzel így.

2015. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:

Az fentebbiekhez hozzátennék annyit, hogy akármit is adsz neki NE adj neki: Krumplit (németjuhász kutyáknál izületi betegségeket okozhat) Hagymaféléket és csokit.


Illetve szerintem ne etesd más kutyáját addig, amíg nem beszélsz a gazdájával, lehet, hogy meg van a saját diétájuk, akár állatorvos által előírva.

2015. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25-ös! Haha! Én már olvastam orvosi oldalon olyat, hogy nyugodtan lehet adni kutyának főtt krumplit! :)) Szóval, nem mi vagyunk a lököttek, még az orvosok se tudják, mit kell adni a kutyának enni! :D :D Konklúzió: mindenki azt etet a kutyájával, amit akar! :D Végülis a régi időkben, amikor még emberorvos sem nagyon volt, a háznál tartott kutya megkapta a csontot, meg az emberektől kimaradt maradékot! Oszt érdekes módon nem haltak hamarabb a kutyák, mint ahogy elő volt írva a sorsuk! Sőt, nem is szenvedtek annyit, olyan hosszú ideig, mint manapság, hogy el kell altatni, hanem egyik nap még élt a kutya, másnap kicsit kókadt volt, harmadnapra elaludt.Úgy látszik, ez a század csinál ekkora felhajtást a kutya körül!
2015. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Az,hogy ki mit ad enni a kutyájának,eltérő,hogy BARF,táp,vagy főz neki.

Ez többtényezős,függ a kutya állapotától,egészségétől,igénybevételtől,fajtájától,egyéb eü jellemzőitől,környezetétől,és nem utolsó sorban a gazditól(tegyük fel hogy szívből foglalkozik a kutyával),annak hozzállásától,és persze a pénztárcájától.

Amitn látod kérdező,nincs egységes válasz.

Amit tudok javasolni,hogy amit ti már nem esztek meg,azt ne add oda neki,egy fűszeres,zsíros valami megterhelő a kutyának,illetve azért beszéld át részletesen a kutya gazdájával hogy ő mit ad enni,(vagy mit nem)mert mindenféle hirtelen átállás kajaügyileg megterheli az egész emésztőrendszerét.

Ha szegényesen is etette a gazdája,fokozatosan adagolj neki minden más,szervezetének idegen kaját.

2015. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Utolsó, a farkasoknak is biztos főztek...

Olvass utána a barf vagy prey etetésnek!

2015. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28vagyok és a 20# írtam
2015. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
29-es válaszoló. Utánaolvastam és mint említettem beszéltem több állatorvossal és a tőlük (és tenyésztőktől) hallott vélemények alapján én nem ezt az etetési módot választottam. Példálózhatsz a farkassal, de én úgy gondolom, hogy az a cca. 20 ezer év, amióta a kutya az ember társállata nem múlt el nyomtalanul. Ráadásul a farkas nem hormonokkal felfújt, tápon tartott, tömegesen tenyésztett, génkezelt állatok nyers húsával táplálkozott, ezért nem gondolom, hogy a BARF vagy PREY annyival egészségesebb lenne, mint bármelyik másik etetési mód, hiszen alapvetően mindegyikünk ugyanazt a sz*rt eteti a kutyájával. Én nem vetlek meg érte, hogy így döntöttél, nem próbállak meggyőzni a saját igazamról, nem vagyok veled lekezelő. Te miért nem vagy képes elfogadni, hogy én másképpen látom jónak?
2015. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!