Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy törzskönyvezett Border...

Egy törzskönyvezett Border Collie vagy Golden Retriver az olcsóbb és tanulékonyabb?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Bár nem törzskönyvezett egyik sem, nekünk pont van mindkettő :D A border collie hiperaktív, lehet csak a miénk ilyen bolond, de alig tanítható valamire, mikor kimegyek a kapun, folyton elkezdi ugatni és rágni az ajtót, rámvágva azt.. a golden retriever öregebb 4 évvel, de ő könnyen megtanult mindent amit eddig tanítottunk neki (de ne gondolj egetrengető dolgokra, alap vezényszavakat érti, meg mivel benti, mindig jelzi ha ki akar menni stb). Viszont a kettő együtt nem jó választás (de ismételten leírom, hogy lehet a mi kutyánkkal van baj), mert a collie szó szerint terrorizálja a goldent, bár tény hogy nagyon kis bszri, de nem mer mellette elmenni, ha nem vagy ott, és evésnél se mer oda menni a tálhoz, mert a collie nekiesik, úgy viaskodnak egymással mintha ölre menne a dolog (szomszédok örülhetnek neki).


Nem tudom, segítettem-e valamennyit, de nekem ez a tapasztalatom, viszont tény, hogy a golden retriever nagyon gyáva, megalkuvó kutya, ha kedvesen szólnak hozzá, simán elviszik. :D

2015. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Azért rángat mindent mert nincs szellemileg lefárasztva.A border collie,minden csak nem buta,de hogy hiperaktív az tagadhatatlan.Nekem is van borderem,mégsem rángta semmit,nem rombol.Mert mondjuk tanítgatom,agilityzünk,trükköket tud,és ezt sok sok foglalkozás,rászánt óra után tanulta meg.Lekötöm az energiáit,mert abból van neki bőven.


Szóval kérdező,mindkét kutya tanulékony,a border igen,hiperaktív,nagyonokos fajta,de ezt neked KI kell aknáznod,különben ő fogja,és annak nem biztos hogy te örülni fogsz.Inkább a goldit okos,tanulékony(vakvezető és mentőkutya a legjobbakból)de jóval nyugodtabb.(Ami nem jelenti azt hogy nem kell vele sokat foglalkozni,de mindegyik kutya igényli ezt.)

2015. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Első, könyörgöm, ajándékozz el szerencsétlen kutyákat, neked nem való állat.


Mindkét fajta könnyen tanul, a border viszont csak nagyon elkötelezett embernek való, aktív sportra, munkára.

2015. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

#1, nem a kutyával van baj, hanem veled......

Az árról nem nagyon érdemes beszélni, mindenképpen húzós összeg lesz, talán a goldi kicsit olcsóbb de tenyésztőtől függ.

A tanulékonysága a bordernek sokkal jobb, a golden retriver is értelmes kutya, de nem véletlenül illetik a bordereket néha a "világ legokosabb kutyája" címmel. Nagyok okos, tanulékony, mozgékony, pillanatok alatt megtanul mindent. Saját példa: A 2 napja nálunk lévő kiskutyát, csak kíváncsiságból elkezdtem tanítgatni (később akartam elkezdeni), az "ül!" parancs megtanítása kemény 5p volt, utána csak gyakorolni kellett. Hihetetlen értelmes kutyák!

2015. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván a családi hátteremet is le tudjátok szűrni, de bunkózzatok csak, azt szokás itt :))

Ui. egyik kutya se az enyém, csak egy háztartásban élek velük, ráadásul a collie úgy lett ránk sózva egy drága családtag által (bár ne lenne az), mert jó dolognak gondolta, hogy vesz egy kutyát, és mivel ő panelban lakik, lepasszolja ide a kertbe, és cserébe 1-2 hetente elviszi kifuttatni, de amúgy frászkarikát nem törődik vele :))

2015. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsohoz hasonloan nekem is borderem van és goldenem egyutt. Hat mit mondjak... ott nem a kutyakkal van baj, hanem a gazdaival (és nem azt mondom, hogy az elso valaszolo a hunyo, ha esetleg nem ove a kutya - bar mindenkinek egyforma feleloséggel kellene lennie irantuk). Mindkét kutyám rendkivul okos, ki ezen a teren, ki azon. Mindketto szeret tanulni, es gyorsan felfogjak. A golden kicsit lomhább állatka, a border amolyan csendes orult. Remekul kijonnek egymassal, az elejen volt feszko, mivel mindketten kanok. DE csak helyre kellett rakni az agyukat.

Torzskonyves kutya nem olcsó, de szerintem golden "olcsobban" lehet talalni, mint border. Bar bordernel is ha csak ilyen tucat alom, egyeb fajta koncepcio nelkul TK-val, nos ott is lehet "aron alul" talalni. De ezek is ilyen 90-100 ezer forint korul vannak.

2015. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én napi 3 órát tudnék foglalkozni vele vagy 4 órát. de nagy a kert rohangálhat kedvére.
2015. ápr. 22. 12:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg tudsz napi 3-4 órát foglalkozni vele, akkor bármelyik megfelelő. De arra ne számíts, hogy a nagy kertben majd lefarasztja magát, neked kell kivinni sétálni.
2015. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

minden egyes alkalmat megragadok arra, hogy ezt elmondhassam:

értsük már meg, hogy egy border collie NEM lehet hiperaktív!!! a hiperaktivitás rendellenesség! egészséges, normális kutya NEM hiperaktív. a nagyon-nagyon aktív NEM (NEM NEM ÉS NEM) egyenlő a hiperaktívval!!!!!!!!!!!!

a juhász szerintetek mit csinált volna egy hiperaktív kutyával aki egész nap a nyakában van és nem bír nyugtonmaradni, mikor nincs munka vagy éppen a juhokat b***tatja?? AGYONCSAPTA VOLNA!!!

2015. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mikor angliaban laktam jartam egy nemet tanarhoz.

Neki volt BC -je. Ugye rendes angol vervonlrol beszelunk itt.-fontos

A tanarno egy idos neni volt elvitte reggel es este fel orara a kutyat satalni.

Nem tobbre nem dolgozott vele

Megsem rombolta le a hazat ott ult szepen a szobaba

Ugyhogy ezzel csak azt akartam elmondani h lehet elvannal baszva az itthoni Borderek mert hiperaktivak csak ugy mint a Malik

Az elozo hozzaszolo jol leirta egy hiperaktiv kutya nem valo semmire

Maliknal is mar kezdik eszrevenni a hiperaktivitas hiba ki is kellene zarni a tenyesztesbol

Sokan kopkodik a szaporitokat

de sok tenyeszto nincs sokkal magasabb szinvonalon mint ok csak mert hivatalosan csinalja

2019. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!