Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Bichon Bolognese kutyának...

Hornyik17 kérdése:

A Bichon Bolognese kutyának hullik a szőre?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy bichon bolognese kiskutyát és van aki azt mondja hogy ennek a fajtának nem hullik a szőre de van aki azt mondja hogy nagyon is hullik...így nem tudom eldönteni hogy most akkor hullik vagy sem és fontos lenne mert a lakásban nem nagyon lehet kutya szőr..

2015. ápr. 21. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Minden kutyának hullik a szőre, olyan nincs, hogy valamelyiknek egyáltalán nem hullik...
2015. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A fajtajellegű keveréknek hullhat, az igazi, fajtatiszta bolognese nem hullajtja.
2015. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A bichon bolognese kutyusnak egyáltalán nem hullik a szőre. Tapasztalatból mondom. Ráadásul rendkívül fantasztikus kutya, én nagyon ajánlom. :)
2015. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Minden kutyának hullik a szőre, csak valamelyiknek nagyon, valamelyiknek meg kevésbé. A bichonoknak is hullik a szőrük, de rendszeres ápolással (heti 3-4 fésülés) valóban olyan mintha nem is hullana.


Persze ez csak a törzskönyves bichonokra igaz, mert ez függ a szőrminőségtől is. Egy magánszemélytől (szaporítótól) vett olcsó (10-50 ezer) kutyánál ezt nem lehet tudni, simán kifoghatsz egy keveréket.

2015. ápr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Anyáéknál van. Nem hullajtja a szőrét. A szemét kell folyton ápolni. Állitólag könnyezik vagy mi és elszinezi a szőrét, ez fajta tulajdonság. A füle nem tudom mennyire gyakori a fajtára de anyáé állandóan begyullad és fülcseppet heti 2x kell használni neki. Mondom ez nem tudom mennyire fajtajellemző.

Amúgy tudnak mosolyogni. :)

2015. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van jópár fajta (a bichonok is ilyenek) akiknek nagyon-nagyon minimális a szőrhullásuk.

Nekem yorkim van, szerintem nekem több hajam hullik ki, mint neki a szőre.

2015. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Hullik természetesen, de igen csekély mértékben. Ha rendszeresen fésülöd, akkor a fésűvel ki tudod majd szedni az elgyengült szálakat és nem hullatja szana szét. :)
2015. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szeritem a bolognese nem hullik, az olyan kis birka szerű. Nekem havanese keverék van, aminek csak hullámos a szőre, de annak nem hullik. Nyírni kell néha, különben raszta lesz. Az enyémnek ki szoktam szedni a csipáját mindennap amikor észreveszem. A szeme alatt kicsit le is borotválom, hogy ott a szőrébe ne tapadjon bele a csipája. Úgy jobb, tisztább. Meg a szakállát is leborotválom, hogy amikor eszik-iszik, akkor ne legyen vizes és kajás az egész pofija.
2015. ápr. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A szakallat a mienk megtörli maganak! Az ulogarnituraban!! Nem kene neki hagyni de olyan viccesen csinálja hogy csak röhögünk rajta, ennyi baja legyen... Bocs az offert. :) de imádnivaló kutyafajta
2015. ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
nem, nem hullik
2015. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!