Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e Akitát törzskönyveztet...

Lehet-e Akitát törzskönyveztetni és fedeztetni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az iránt érdeklődnék, hogy egy évbe csak egy kutyus almot lehet törzskönyveztetni ugye?

És hogy olyan lehet-e hogy két testvér nőstény kutyusnak születnek kölykeik(persze külön-külön apától) és az ő kölykeiket fedeztetik egymással. És a tőlük született kutyák betegek lesznek nem?Hisz elég közeli rokonok.



2015. ápr. 23. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha nem értesz hozzá, ne szaporíts kutyát, kérlek.

meg vannak a feltételei, és a kérdésed alapján inkább olvass még szakirodalmat.

2015. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha egy kutya nem alapból törzskönyves, az nem minősül fajtatisztának, és utólag sem lehet törzskönyveztetni. Nem évente lehet almot lehozni, hanem 2-3 almot etikus és egészséges a szuka életében.

Igen, a kölykök betegek lesznek, hiszen unokatestvérek lennének, mivel az anyjuk testvérek.

2015. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, itt minden szükséges információt megtalálsz az akita tenyésztéséhez:

[link]

Ezt olvasd el alaposan.

2015. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi azt nem írtam oda, hogy én vettem az akitát. Törzskönyves és voltak ezek a furcsaságok amiket különösnek találok. Ráadásul folyton beteg a kutya.
2015. ápr. 23. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyton beteg, akkor főleg nem kéne pároztatni...
2015. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, honnan vetted, ezért fontos nagyon megnézni, melyik tenyésztőtől vesz az ember kutyát.

Persze ettől még lehet beteg sajnos, de jóval kisebb eséllyel.

Milyen betegsége van?

2015. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Látom egyesek nem értik meg, hogy éppen azért érdeklődök mert vettem a kutyát de nem akarom fedeztetni. Mikor kicsi volt akkor valami a hasával volt, de az orvosok se tudták mivel a műtét előtt magától helyre jött, előtte 4 napig infúzión volt. Most a szemével van valami. Mindig begyullad és könnyezik, majd bebarnul.
2015. ápr. 23. 19:47
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
vonaltenyésztett, nincs azzal semmi baj, attól nem lesz beteg a kölyök. lehet, hogy ő valamivel gyengébb volt az alomban.
2015. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A vonaltenyésztésnek is megvannak a maga szabályai, általában az ilyen közeli rokonoknál nem is elfogadott. Bizonyos esetekben a felmenőkben lehetnek rokon egyedek, de semmiképpen sem anya-kölyök vagy testvér párosítást jelent.

Azzal is vitatkoznék, hogy nincs ezzel semmi baj. A vonaltenyésztést akkor szokták alkalmazni, ha egy családvonalból az előnyös tulajdonságokat szeretnék erősíteni. A hátulütője ennek a tenyésztési formának az, hogy nem csak az előnyös tulajdonságok, hanem a genetikai hibák és betegségek is ugyanúgy felerősödnek, ezért a vonaltenyésztést a legtöbb esetben csak olyan fajtáknál szokták elfogadottnak tekinteni, ahol nagyon kevés egyed áll rendelkezésre. Rokontenyésztésre a MEOE adhat ki engedélyt.

2015. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!