Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkal nehezebb 2 kutyával...

Sokkal nehezebb 2 kutyával mint 1-el?

Figyelt kérdés
Szeretnék a tacsim mellé egy 2. kutyust is ,van aki azt mondja, hogy 2 kutyával sokkal nehezebb (kölyök vagy 1-2éves kutyus lenne valszeg menhelyről) igaz ez?

2015. ápr. 24. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha a tacsid jólnevelt, szót fogad, akkor egy csomó jó dolgot el fog tanulni tőle az új kutya. De ez fordítva is igaz.

Tehát csak akkor érdemes második kutyát hozni, ha a tacsid rendben van (pl. behívható, tiltható dolgokról stb.)

Persze a két kutya több pénzt, több foglalkozást igényel, külön-külön is érdemes foglalkozni velük.

2015. ápr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nehezebb volt, az egyiket el is kellett ajándékoznom. Van egy kaukázusi keverékem, az öcsém pedig első kutyának kapott egy németjuhászt, amivel úgy kb. két hétig foglalkozott, aztán rám maradt. Másfél éves koráig próbáltam nevelgetni, de sokan voltak nekem ketten, így a németjucinak már új gazdája van.
2015. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Részben igaz.Ha van egy neveletlenebb kutyád és hozol hozzá egy másikat,megsokszorozódnak a problémák.Mondjuk egy nagyobb kutya már kisebb gond,mert túl van a kölyökkori hiperaktivitáson,lehet tudni,milyen a természete.Meg azon is múlik,mit vársz a kutyáktól.Minél magasabb az elvárás,annál több minden zavarhat,illetve többet is kell neked nyújtanod,mert magától ,nevelés nélkül nem fog működni egy kutya,csak a saját spontán módján.
2015. ápr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Több, mint kétszer annyi gond van.
2015. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az 1. kutyám jól nevelt, boldog ha végrehjthat egy gyakorlatot. A második neveletlen, nem találjuk mivel lehetne motiválni.

Ennek ellenére nem tudom, hogy több munka-e. Ha a domináns kuttynak valamit tanítunk, akkor "elmagyarázza" a haverjának (Az autóba szálláshoz pl. egyszerűen beterelte mint egy puli).

A játékot elintézik egymás között, ezzel kevesebbet kell foglalkozni, azonban a butaságokat is eltanulják egymástól.

A 2. kutyának mi nehezen tudtuk megmagyarázni, hogy mi vagyunk a főnök, nem a másik kutya. Oktató segítségével is több hónap volt, és 5 év után sem tökéletes.

Röviden: Két kutya egészen más, mint egy.

Ha egy kutyád van annak te vagy a Minden, a Gazda, a Főnők, a Haver.

Ha két kutyád van, akkor közöttük is van erős kötelék (egymással többet vannak, mint veled), ezért te "csak" a Főnök és a Gazda leszel

2015. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a kutyáktól is függ :) Az ideiglenesem helyett például inkább bevállaltam volna három másikat :D Meglepően hiperaktív volt, vércuki, ugyanakkor pontosan tudta, hogy erőlködés nélkül is sokkal gyorsabb nálam, és bármilyen büntetés elől el tud lógni, úgyhogy egyszerűen az arcomba röhögött. Vért izzadtam a fegyelmezésével, bár nagyrészt azért, mert nagyon nem illettünk össze. Gazdinál ott van fél éve, és még mindig nem hívott fel sírva, hogy ő imádja, de nem bírja tovább, úgyhogy valószínűleg tényleg kompatibilitási problémák lehettek :D Okosan kell megválasztani a kutyát, és akkor nem gáz.

Meg persze a kutyák mozgásigénye sem mindegy, hogy tudsz-e közös programokat csinálni nekik. Ha nem, akkor sokkal több idő a két kutya, én pl. eddig elvoltam azzal, hogy kivittem sétálni mindkettőt, az öreget szélnek eresztettem pockot ásni, a kicsivel meg labdáztam, de most kitaláltam, hogy megfuttatom mindkettőnket rollerrel, az viszont az öregnek már sok, úgyhogy valószínűleg külön fogom vinni őket.

Alapvetően amúgy ha az egyik kutya már jól nevelt, akkor a mindennapi élet nem lényegesen nehezebb két kutyával, hiszen tulajdonképpen csak az újra kell igazán odafigyelni.

2015. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ami szerintem a legfontosabb, hogy hasonló mozgásigényű kutyát válassz, mint az első. Pl. ha a mostani kutyáddal nem jársz biciklizni, de következőnek kifogsz valami hatalmas mozgásigényűt, akkor külön kell őket vinned, ami sokkal több idő/ macerásabb stb.

Persze mindent meg lehet oldani. Én az utóbbi hetekben éreztem azt, hogy bár imádom a 3. kutyámat, ha most kéne döntenem, nem vállalnám be megint. Aztán kitaláltam dolgokat, együtt futtatom őket, de a 3-ból egyik kutyámmal, aki nagyon-nagyon energikus, súlyokat is húzatok, így ő jól kifárad. 2x-3x megállok vele pihenni, addig a másik 2-vel labdázok, gyakorlok, így mindenki boldog. De ennek ellenére is néha lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem jut elég idő rájuk külön-külön. 2-nél még nem éreztem ezt.

2015. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!