Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e valami tenni? (többi...

Lehet-e valami tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Vettem egy törzskönyves japán akitát még tavaly júniusba. Ugye ekkor volt valami az akita egyesület és a meoesz között és olyan kutyák is megkapták a törzskönyvet amelyeknek nem kellett volna. Legalább is ezt hallottam. Nem kötöttünk semmiféle kitételt a szerződésbe az öröklött betegségekről, sőt még egészségügyi jótállást sem, mivel akkor nem gondoltam, hogy ennyire átvághatják az embert. Voltak a tenyésztővel furcsaságok, de erre csak utólag jöttem rá. Szóval lehet-e valamit utólag tenni a betegségekkel vagy már késő?

2015. ápr. 24. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Perelheted,polgári peres úton. Pár év és pár milla.
2015. ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit egyszerűbb dologra gondoltam
2015. ápr. 24. 17:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként mi szokott lenni egy szerződésben a betegségekkel kapcsolatban, milyen felelősséget vállal a tenyésztő és mennyire általános egyáltalán ez a dolog a törzskönyvezett kutyák vételénél?
2015. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

FCI álláspont szerint minden törzskönyves kutya kölyke jogosult törzskönyvre. Ez a kicsik anyakönyvi kivonata. Innentől a vevő döntése melyik tenyészetből vásárol kutyát. A tenyésztő felelőssége pedig milyen kutyát von be a tenyésztésbe.

Amúgy mi a gond a kutyáddal?

2015. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vele született betegségekre akkor is kell vállalni garanciát, ha az nincs kikötve a szerződésben. Ezt a Ptk. szabályozza és nem a szerződés.

Megfelelő orvosi igazolásokkal, leletekkel lehet reklamálni, esetleg fogyasztóvédelmi hatósághoz, végső esetben bírósághoz lehet fordulni.

2015. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy melyik tenyésztő volt? Most szeretnék egy akita inu kiskutyát venni és nem szeretnék belefutni egy ilyen "tenyésztőbe"...Nekem is nagy dilemma, hogy melyik megbízható és melyik nem. Előre is köszi a választ :)
2015. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!