Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7hónapos boxer mellé jó...

7hónapos boxer mellé jó döntés egy kis csivava?

Figyelt kérdés
Szeretném ha segítenétek.:) most költöztünk. van egy 7hónapos boxerem akit az udvaron/házban is tartok. Nagyon régen szeretnék egy pici kutyust. Egy csivavát. Ő csak a házba lenne, persze kiengedném. Nem hanyagolnám el a boxer kutyust, de vajon jóba lesznek? Kan a boxer, most hónap végén lesz heréltetve. A csivava is kan lenne.

2015. ápr. 25. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem akarlak lehangolni, de velem is ez a helyzet alakult ki, utána olvastam stb. Azt olvastam, ha mind a kettő kan/nőstény, és ivaréretté válnak, be fogja hódoltatni a nagy a kicsit tehát magyarán verekedni fognak.

Én nem tudom mi lesz nálunk is a vége de nem akarom egyiket se megtörni. Remélem tudtam segíteni:)

2015. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha a nagyobbik (tehát a boxer) heréltetve van? Akkor is verekednének?:)
2015. ápr. 25. 10:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de szerintem ez rossz ötlet.


A boxerek nagyon energikus, szeleburdi kutyák, már a játékstílusuk miatt se tartanám együtt csivavával.


Eleve, ha fölteszel egy ilyen kérdést, nem lehetsz túl gyakorlott a kutyatartásban (nem sértésnek szánom!!!), így pedig ne vállalj be két ilyen nehezebb fajtát (a csivava nevelése sem éppen a legkönnyebb, nagyon makacs, karakán kutyák).


Mi van, ha egy óvatlan pillanatban a boxered úgy letámadja fegyelmezési céllal a kicsit, hogy sérülés lesz a vége? És a csivava benti, a boxer meg kinti..? Nem is értem az ilyet... Akkor már mindkét kutya ki-bejárós legyen, vagy mindkettő csak kinti.


Szerintem a boxerhez valami hasonlóan szeleburdi, kicsit nagyobb tömegű kutya illene... akár egy jack russel terrier.

2015. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet,szerintem. A hét hõnapos boxer most kezd felnőni és sokkal több időt kell a nevelésėre fordítani,mint eddig.Amúgy sem egyszerű eset,ahogyan a megtėvesztő mérete ellenére a csivava sem az.
2015. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem jo kutyatartok vagyunk.A batyamnak a boxer mellett kint a kertben van egy egy eves nemetjuhasza. Minden nap 3szor visszuk ki oket, pedig eleg nagy kertunk van. De a ket nagytestu kutya mellett mindig is akartam egy csivavat. A nemetjuhasz es a boxer is 3honapos koruk ota velem vannak nagyon jol kijonnek egymassal. Bentre szeretnem a csivavat. Koszonom a valaszokat, azert meg johetnek valaszok.:)
2015. ápr. 25. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már eldöntötted, hogy neked márpedig csivava kell akkor meg minek írsz ki kérdést erről?
2015. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!