Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vemhességi uh minden esetben...

A vemhességi uh minden esetben pontos?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk a kistestű keverék kutyusommal vemhességi uh-on. A tüzelés során egyszer véletlenül kiszökött, féltem, hogy vemhesült. Szerencsére negatív lett a lelet, de azt mondta a dokinő, hogy ha mégis nőne a hasa vigyem vissza. A szökéstől számítva most kb. 33-38 nap között lehetne ( a peteérés miatt írtam ilyen időt). Már látni kellene a magzatokat ha lenne. Megnyugodhatok? A kutyus 4 és fél kg. és az ölemben tartva vizsgálták mert nem volt hajlandó a hátára feküdni.

2015. ápr. 25. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyugodhatnál meg, ha ivartalaníttatnád még most.
2015. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piriiiii ***** válasza:
18%

Az biztos, első...

Ha meg véletlenül mégis vemhes, szerinted mi lesz, ha megpróbálják ivartalanítani? Csupán elméleti kérdés...

2015. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne? Vemhesen ivartalanítanák a kutyát. A kiskutyák elaludnának az anyaméhben, nem éreznének semmit, kivennék a méhét a kutyának a petefészkekkel, összevarrnák, felébresztenék, megkapná a kis gallérját, a gazdi meg hazavinné.

Ha viszont megszül, belehalhat a szülésbe, könnyen előfordulhat, h nem fogja etetni a kölykeit, bent maradhat egy kölyök a szülőcsatornában,elhalhatnak a magzatok a méhben, meg egyébként is: miért kéne még több keverék kölyök? Dugig vannak a menhelyek.

2015. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem szeretném ivartalanítani a kutyámat, ettől függetlenül nem tartom magam rossz gazdának. Bízom az orvos diagnózisában csak az az utolsó mondata ütött szöget a fejemben. Létezne az, hogy nem látszana egy félidős vemhesség?
2015. ápr. 25. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. Félidős vemhességnek már látszódnia kéne.
2015. ápr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
félidősen már látszania kéne. majd esetleg az 50. nap környékén még lehet róla egy felvételt csinálni, hátha egy baba megbujik valahol. Ha akkor sem látszik semmi, akkor nem vemhes. legközelebb jobban vigyázzatok.
2015. ápr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket, legközelebb jobban vigyázok az tuti.
2015. ápr. 25. 16:33
 8/9 bollocks ***** válasza:
22%

"Nem szeretném ivartalanítani a kutyámat, ettől függetlenül nem tartom magam rossz gazdának."


Márpedig az vagy. Hagyod, hogy a kutyád szenvedjen a saját konokságod miatt.

2015. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Bollocks! Miért is szenvedne a kutyám attól, hogy nincs ivartalanítva?? Nem azt írtam, hogy "jaj szegénykém hagy szüljön cukimuki kölyköket". Nem kérdezted, de azért elmondom volt már rossz tapasztalatom az ivartalanítás miatt, az előző kutyusom ennek következtében pusztult el. Tudom, hogy más kutya, más orvos meg fejlődik az orvostudomány. De én köszönöm még egyszer nem kérek belőle.
2015. ápr. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!