Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kérdés a sétákat illetően?

Két kérdés a sétákat illetően?

Figyelt kérdés

Egy csivaváról lenne szó. Az egyik kérdésem az lenne, hogy hányadik oltás után szabad levinni a kiskutyát? Lakásban lakunk és az a gond hogy a környéken nagyon sokan sétáltatnak. Arra gondoltam hogy addig inkább maradjon a tenyésztőnél, de ez az idő mégis hanyadik oltásig tartson?


A másik kérdésem pedig az, hogy a sétákat ti össze szoktátok kötni a bevásárlással? Nem élelmiszerboltra gondolok, de mondjuk a plázáknál ki szokták írni hogy tilos kutyát bevinni, ez a hordozóban/táskában bevitt kutyákra is vonatkozik? Mert úgy ugye nem tud kárt tenni semmiben, sőt, szinte észre sem lehet venni, és (ha jól tudom) így inkább csomagnak számít az ebzet.


2015. ápr. 25. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kényelmi szempontokból, ha vállalja a tenyésztő a továbbtartást, maradhatna a kiskutya. Ha még szobatisztaságra is szoktatná addig, az plusz jó. 3 hónaposan kapná az utolsó oltást a kicsi.

Vásárláshoz felesleges a kutya. Az nem egyenlő a sétával.

2015. ápr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "zsebkutyával járom a plázákat" szöveged enyhén emlékeztet egy bizonyos emberfajtára... remélem tudod mire gondolok.

Nem kell vásárolni vinned, döntsd el hogy kutya kell, vagy plüss. Egy csivavát is lehet normális kutyaként kezelni, hiába nem tűnik annak. Élő példa: a kutyasuliban ahova jártunk 8 hétig, volt egy kis szürke csivava, nagyon gnóm volt szegény, de a gazdája előtt le a kalappal. Egyáltalán nem a sztereotipikus csivavás csaj volt, tök normálisan végigcsináltak mindent, sikeresen levizsgáztak, még akadályokon is át tud menni a blöki.

Az, hogy elviszed a plázába, nem séta. Neki is fontos, hogy más kutyákkal találkozzon, és ne anyuci pici kutyulija legyen belőle, akinek akkora arca van,. hogy nem fér be az ajtón.

Tenyésztőnél pedig hagyhatod ameddig megkapja az utolsó oltásait.

2015. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2., tudom mire gondolsz, megnyugtatlak, nem vagyok az a típus.


Arról lenne szó, hogy ha valamelyik nap olyanom van, hogy benéznék ruhaüzletbe vagy vagy épp elektronikai cikket nézünk a párommal, stb, abban az esetben velünk tarthat-e a kutya. Mert van olyan ahova buszozni kell, mert amúgy messze van, de ha vihetjük a kutyát is, akkor abból egy bő egyórás séta jól kijönne, és akkor mi is jól járunk meg a kutya is, nekünk nem kell 2x fordulni, az eb meg kisétálta magát.

2015. ápr. 25. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nem hiszem, hogy gond lenne belőle, de kérdezd meg a boltban ha arra jársz, és kiderül.

Ha helyi járatos busszal mész, arra figyelj, hogy teljes árú jegy kell a kutyának. Mi is megszívtuk vele.

Kistestű, ölben szállítható, és helyi járatra még így is kell a jegy, távolságin rá se néznek....

2015. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!